Ümit Özdağ Alanya'ya 'Demokrasi Darbesi' vurdu!

 Alanya Haber giriş: 19 Ağustos 2022, Cuma 10:16, Güncelleme: 2 yıl önce
Ümit Özdağ Alanya'ya 'Demokrasi Darbesi' vurdu!
Abone ol

Son dakika... Alanya’da MHP depreminin ardından Zafer Partisi Alanya İlçe Başkanı Sibel Dulum, Genel Başkan Ümit Özdağ tarafından görevden alındı. Telefonda Özdağ tarafından 'sokak ağzıyla' görevden alındığı açıklayan Alanya İlçe Başkanı Sibel Dulum 'Teşkilat olarak çok başarılı işlere imza attık. Antalya siyasetine Alanya'dan yön verecek kadar başarılı duruma gelmiştik. Özdağ bunu istemedi, 'Seçilmiş değil. Benim seçtiğim il başkanı görev yapacak' anlamını taşıyan ifadeleriyle hem siyasete hem de Alanya'ya demokrasi darbesi vurdu. dedi. Zafer Partisi İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada ' Başarılı bir kadının gücünden korkulmuş, siyasi önü Zafer Partisi içinde kesilmiştir.' denildi

SON DAKİKA.. Alanya Zafer Partisi İlçe Başkanı Sibel Dulum görevden alındı

Zafer Partisi Alanya İlçe Teşkilatı, görevden alma ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

'ZAFER PARTİSİNİN ALANYA'DA VARLIĞINI İSPATLADIK'

“Zafer Partisi Alanya İlçe Başkanı Sibel Dulum, 1 Nisan 2022’de Alanya’da kongresini yaparak, seçilmiş ilçe başkanı olarak başarılı bir görev yapmaktadır. Yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen iyi çalışmalar yaparak Alanya’da Zafer Partisi’ne bir zemin hazırlamış ve varlığını Alanya’da ispatlamıştır. 12 haziran 2022’de yapılan Antalya İl Kongresi listesini hazırlayan Kurucular Kurulu üyesi Salih Ezer’in Disiplin Kurulu Yedek Üyeliğine tüzüğe aykırı olarak 1 kişi fazla yazması nedeni ile kongre iptal olmuş, önümüzdeki Pazar günü, 21 Ağustos’ta olağanüstü kongre kararı alınmıştı.

Ümit Özdağ Alanya'ya 'Demokrasi Darbesi' vurdu!
Ümit Özdağ Alanya'ya 'Demokrasi Darbesi' vurdu!

SEÇİMİ KAZANACAKTIK!.. 'SENİ GÖREVDEN ALIYORUM' DEDİ

Pazar günü yapılacak kongrede Alanya İlçe Sekreteri İsmail Yıldırım, İl Başkanlığı’na adaylığını ilan etmişti. Kongreye 3 gün kala seçimi açık ara farkla İsmail Yıldırım’ın kazanacağı anlaşılınca, Genel Başkan Ümit Özdağ, İlçe Başkanı Sibel Dulum’u bizzat telefonla arayarak “Kongrede neden Alanya’dan aday çıkardınız? Alanya, Antalya’yı dizayn mı edecek? Ben tek adayla kongreye gidilmesini istiyorum. Adayım da mevcut il başkanı, kurucular kurulu üyesi Yaşar Kökçe’dir. Amatör siyasi ruhunla bize yön mü vereceksin? Neden adayına engel olmadın, seni görevden alıyorum” demiştir.

Bugüne kadar Zafer Partisi’nde 36 ilde olağan kongre yapılmış, çeşitli bahanelerle şu an 28’inde tekrar olağanüstü kongreler yapılmaktadır. Tüm kongrelerde hata yapılmış, parti büyük kongreyi yapamaz, seçime giremez hale getirilmiş, buna tepki olarak da Antalya’da en iyi çalışan ilçe ve ekip olarak Alanya’dan aday çıkartılarak İsmail Yıldırım’ın il başkanlığına aday olması, aynı zamanda Alanya’nın Antalya siyasetinde varlığı kararlaştırılmıştı.

DEMOKRASİYE DARBE 'BAŞARILI BİR KADININ GÜCÜNDEN KORKULMUŞ'

Genel Başkan Ümit Özdağ’ın bizzat ilçe başkanı Sibel Dulum’u sözlü olarak görevden alması, tarafımızca demokrasiye darbe olarak görülmüştür. Başarılı bir kadının gücünden korkulmuş, siyasi önü Zafer Partisi içinde kesilmiştir. Tarafımıza henüz yazılı olarak gelmediği ve tebliğ olmadığı için sadece Sibel Dulum’un mu görevden alındığı, yoksa teşkilatın fesih mi edildiği netlik kazanmamıştır. Durum netleştiğinde kamuoyuna bilgi verilecektir.”

İLGİLİ HABER