Son dakika: Mustafa Türkdoğan istifa etti

 Alanya Haber giriş: 17 Ağustos 2022, Çarşamba 00:30., Güncelleme: 2 yıl önce
Son dakika: Mustafa Türkdoğan istifa etti
Abone ol

Son dakika Haberi... Geçtiğimiz haftalarda Alanya kamuoyunda hakkında bazı iddialar ortaya atılan MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan istifa etti... Ankara kulislerinde Türkdoğan'ın görevden alınacağı ve MHP İlçe Başkanı olarak adı geçen Mali Müşavir ve Avukat Uğur Oğuz'un görevlendirileceği konuşuluyordu

MHP Genel Merkezi'nin önümüzdeki günlerde Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan'ı görevden alacağı iddia ediliyordu.

Türkdoğan'ın yerine ismi anılan ülkücü ve milliyetçi kesimin yakından tanıdığı Mali Müşavir ve Avukat Uğur Oğuz, kendisi hakkında iddialara yanıt vererek, “Son birkaç gündür MHP Alanya İlçe Başkanı olarak görevlendirileceğim yönünde kamuoyunda bir kanı oluştuğunu görüyorum. Bu yönde bir talebim, beklentim veya düşüncem olmadığını belirtmek isterim” yanıtını verdi.

Uğur Oğuz’un ne geçmişte ne de günümüzde böyle bir talebinin olmadığı, ancak yakın çevresinin kendisini arayıp bu iddialar konusunda bilgi almak istemesi sonucu bu açıklamayı yaptığı belirtiliyor.  Öte yandan Oğuz'un bu açıklaması 'benim talebim olmadı' oldu ancak 'yaşep geşmesi ve görev verilmesi durumunda 'hazırım'' mesajı verdi yorumlarına neden oldu.

TÜRKDOĞAN HAKKINDA İDDİALAR VARDI:

Genel Merkez tarafından istifası istendiği öne sürülen ve daha önce bir belediye personelini darp ettiğine dair görüntülerle ülke gündemine oturan Türkdoğan hakkında sosyal medyada geçtiğimiz hafta yine bazı iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialara göre MHP İlçe Teşkilatı binasında görevli eski bir kadın çalışan, sosyal medya hesabından Türkdoğan'ın kendisini 'ölümle tehdit ettiğini' öne sürmüştü. Bu paylaşımların ardınan Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konu hakkında gizli bir inceleme başlattığı öğrenildi.

Alanya siyasetine damga vuran isimlerden olan Türkdoğan, MHP Alanya İlçe Başkanlığı görevi öncesi Alanya Ülkü Ocakları Başkanı olarak da görev yapmıştı.

Sosyal medya hesaplarından bir istifa mesajı paylaşan Türkdoğan şu ifadelere yer verdi.

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,
Ayrılmaz bir parçası olmakla iftihar ettiğim Alanya’lı hemşehrilerim,
6 yıl önce bugün Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ Beyefendinin tensip ve takdirleri ile atandığım, 17 Ağustos 2016 tarihinden beri sürdürmekte olduğum Alanya İlçe Başkanlığı görevimden, Genel Merkezimizle yaptığım istişare neticesinde ayrılma kararı almış bulunuyorum.

Uzun süren görevler, yenilenme ve tazelenme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir.

Mütevazi hayatımın çok önemli bir bölümünü MHP ve Ülkü Ocaklarında yönetici vasfıyla ve hizmet ederek geçirmiş bir Türk Milliyetçisi olarak; davamızın Anadolu’nun ve Türk Milleti’nin gökkubbesi olduğu inancıyla, yerimizi alacak arkadaşlarımızın zaferi aralayan yeni bir soluk olacağına, Alanya Kalemizin burçlarına yeniden üç hilalli sancağımızı dikeceğine inancım tamdır.

Bugüne kadar, Liderimizin doğrularında birleşmiş yüreklerimizle omuz omuza mücadele ettiğimiz tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.
Ben onlardan razıyım,
Allah da her birisinden razı olsun.

Günün koşullarına göre değil,
En zor koşullarda bile LİDER DEVLET BAHÇELİ diyebilen duruşumuzun, ülkücü vicdanlarda her zaman kabul göreceğine inanıyorum.

Dünümüz doğruydu,
Bugünümüz doğrudur,
Yarın da doğrulmaya devam edeceğiz.
Karanlıktan medet umanlara,
Liderimizin meşalesiyle aydınlattığımız gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz.

Dünden bugüne her daim Liderimizin emrindeyim.

Saygılarımla;
Mustafa Türkdoğan