Türk Kadınlar Birliği'nden anlamlı davranış: 'Işık' olmak istedik

 Alanya Haber giriş: 12 Ekim 2019, Cumartesi 22:31, Güncelleme: 3 yıl önce
Türk Kadınlar Birliği'nden anlamlı davranış: 'Işık' olmak istedik
Abone ol

Türk Kadınlar Birliği Alanya Şubesi, kısa süre önce başlattığı burs hareketiyle takdir topluyor. Dernek Başkanı Hülya Karadayı, "şu ana kadar eğitimine katkı sağladığımız öğrencilerin sayısı 12 oldu. Evlerinin mutfak masraflarından para arttıran hanımlardan iş insanlarına kadar burs hareketimize katılan hayırseverler oluyor. Karanlığa bir ışık yakmak istiyoruz ve bu ışık, iyi eğitim almış gençlerimizdir.. " dedi.

Türk Kadınlar Birliği Alanya Şubesi geçtiğimiz aylarda başlattığı '50 TL'ye öğrencilere burs' hareketiyle örnek oluyor. Dernek bünyesinde oluşturulan Burs Komisyonu üyeleri Aysel Yapındı ve Okşan Okur, yapılan titiz çalışmalar sonucu tespit edilen öğrencilere burslarını ulaştırıyor. Burs veren yardımsever vatandaşlar da derneğin sosyal medya hesaplarından ve kendilerine iletilen dekontlarlarla burs ücretlerinin öğrencilere teslim edildiğini şeffaf bir şekilde görebiliyor. Derneğin bu anlamlı hareketi büyük takdir topluyor..

"HEM VİCDANİ, HEM İNSANİ HEM DE VATANDAŞLIK GÖREVİ..."

Dernek Başkanı Hülya Karadayı, "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu göz önüne aldığımızda, mutfak masrafından para arttırarak burs yardımında bulunmak isteyen hanımların derneğimize başvurmaları ne kadar doğru ve kutsal bir vazifeyi üstlendiğimizi bize bir kez daha hatırlattı. Amacımız bağışçılarımızla birlikte karanlığa bir mum ışığı yakabilmek. Hedeflediğimiz '10 evladımıza burs' çıtasını aştık, 12. evladımızdayız. Hem de öyle ayda 100'er TL burs değil, en azı 300, en yükseği 500 TL tutarında sunduğumuz burs miktarları. Burs Komisyonu arkadaşlarım Okşan Okur ve Aysel Yapındı ile elele vererek bağışçılarımız ile birlikte başarıyoruz, bunu yaparken de bir bağış veya yardım olarak değil, her şeyden önce bir insanlık ve vatandaşlık görevi olduğuna inanarak çalışıyoruz, ne mutlu hepimize." ifadelerini kullandı.

Derneğin sosyal medyda hesaplarında yapılan yardımlara ilişkin dekontlara paylaşılıyor;

Türk Kadınlar Birliği'nden anlamlı davranış: 'Işık' olmak istedik
Türk Kadınlar Birliği'nden anlamlı davranış: 'Işık' olmak istedik

SİZ DE 'BURS YARDIMINDA' BULUNMAK İSTERSENİZ