Hülya Koçyiğit'e kötü haber: Damadı Alkoçlar Otelcilik battı

 Alanya Haber giriş: 06 Mayıs 2024, Pazartesi 14:59., Güncelleme:
Hülya Koçyiğit'e kötü haber: Damadı Alkoçlar Otelcilik battı
Abone ol

Turizm sektörünün önemli markalarından biri olan Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a ait, Alkoçlar Otelcilik AŞ’nin konkordato talebini geri çevrildi. Mahkeme, 75 yıllık şirketin iflasına karar verdi.

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’a ait, Alkoçlar Otelcilik AŞ (Yeni unvanı Amaç Otelcilik AŞ) içine düştüğü mali darboğaz sonrası konkordato talebinde bulunmuştu. Yargılama sürerken, ünlü otelin şubeleri birer birer kapatıldı. Mahkeme 4 Nisan günü şirketin iflasına karar verdi. İflas kararı ile birlikte şirketin tasfiyesine geçildi.

TEMELİ 75 YIL ÖNCE ATILDI
Temeli 75 yıl kadar önce atılan Alkoçlar Otelcilik, sektörün en güçlü birkaç markasından biriydi. Grubun, Bursa Uludağ, Bodrum ve Antalya’da 10’u aşkın oteli vardı.

Alkoçlar Otelciliğin veda mesajında “70 yılda; 21 yurtiçi ve yurtdışı otel işletmesi yaparak, konaklama ve eğlenceyi birleştirerek her zaman ilkleri yapmaya çalışmıştır. Alkoçlar Otelleri Yönetim Kurulu 2020 yılında turizm ve konaklama bölümünden çıkma kararı alarak ve elindeki otelleri devrederek turizmi konaklama bölümünü kapatmaya karar vermiştir.” diyerek. iflasdan önce ellerindeki otellerin elden çıkarıldığı belirtmektedir.