Son dakika: Bar, diskotek gibi tüm eğlence mekanlarına kapatılıyor

 Alanya Haber giriş: 15 Mart 2020, Pazar 23:58, Güncelleme:
Son dakika:  Bar, diskotek gibi tüm eğlence mekanlarına kapatılıyor
Abone ol

Son dakika Ülke genelinde halka açık tüm eğlence mekanlarına Korona virüs yasağı.. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Koronavirüs Tedbirleri' Konulu Ek genelge gönderdi. Genelge ile Koronavirüs salgını nedeniyle diskotek, bar, pavyon ve gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacak.

Son dakika haberine göre Türkiye genelinde tüm eğlence mekanları Corona Virüs tedbirleri kapsamında kapatılıyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronovirüs tedbirleri konulu ek genelge gönderdi.

Genelgede; koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde; “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı belirtildi.

Genelgede ayrıca, söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.