Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi

 Alanya Haber giriş: 12 Nisan 2020, Pazar 22:08, Güncelleme:
Erdoğan, Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi
Abone ol

Son dakika haberi... AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi. Cuma akşamı akşamı saat 22:00'da İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve 'yasağın zamanlaması' nedeniyle kamuoyunda büyük tepki toplamıştı. Bakan Soylu ise sorumluluğu üzerine alarak tüm eleştirileri haklı bulmuş ve bu akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yayınladığı duygusal bir mesajla istifa etmişti. Soylu'nun istifa kararı sosyal medyada '17 yıllık AKP sürecindeki 'en soylu istifa' kararı' olarak yankı bulmuştu...

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmedi..

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Korona virüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir”