Alanya'ya 49 yeni doktor müjdesi

 Alanya Haber giriş: 25 Eylül 2022, Pazar 14:16., Güncelleme:
Alanya'ya 49 yeni doktor müjdesi
Abone ol

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan Alanya için yeni 49 hekim kadrosunun açıldığının müjdesini verdi. Alanya'daki fahiş kira artışları nedeniyle sağlık çalışanlarının şehri terk etmek zorunda kaldığını belirten Karahan 'Alanyalı halkımızdan tek ricam lütfen hekimlerimize sahip çıkalım..' dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın 2022 yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası ilanının Resmi Gazete’de yayımlanması ile birlikte Alanya için yeni 49 hekim kadrosu açıldı. 

Doç. Dr. Karahan, özel hastanede hizmet veren birçok hekimin de en kısa sürede yeniden Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmet vereceğini duyurdu.

LÜTFEN HEKİMLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Doç. Dr. Karahan, “25 nitelikli yan dal olmak 49 hekim kadromuz açılmış bulunmaktadır. Bunların içinde hastanemizde hizmet vermeyen Çocuk Endokronoloji, Çocuk Gastroentoloji, Jinekoloji Onkoloji gibi yeni bölümlerde yer almaktadır. Bu hekimlerimizin şehrimize gelmelerini sağlamak ise tüm Alanyalıların görevidir. Alanya’da son zamanlarda konut kiralarındaki fahiş artış, depozitolar birçok doktorumuzun, hemşire ve sağlık çalışanımızın ev bulamamasına neden oluyor. Bu yüzden ilçemizi terk ediyorlar. Alanyalı halkımızdan tek ricam lütfen hekimlerimize sahip çıkalım. Bu şehir hepimizin, birlikte ilçemize birçok yeni sağlık hizmetini kazandırabiliriz. Bu durum bizlerin elindedir” diye konuştu.

Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan, özel hastanelerde hizmet veren başarılı birçok hekimle de görüşmelerinin devam ettiğini, onların da en kısa sürede Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet vereceğinin müjdesini verdi. Doç. Dr. Karahan, “Özel hastanede hizmet veren meslektaşlarımla birebir yaptığım görüşmelerimde olumlu sonuçlar aldım. Hepsi mesleğinde birçok başarılara imza atmış kişilerdir. Onlarla da en kısa süre içerisinde Alanya halkına birlikte hizmet vereceğimiz için mutluyum” dedi.