Zuhal Sirkeli: 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen vatansızlar şunu bilmeli ki!

 Alanya Haber giriş: 29 Ağustos 2022, Pazartesi 14:34, Güncelleme:
Zuhal Sirkeli: 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen vatansızlar şunu bilmeli ki!
Abone ol

‘30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yıl dönümü nedeni açıklama yapan ADD Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, “30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir.' dedi. Sirkeli “Keşke Yunan kazansaydı” diyen vatansızların takipçileri olanlar, Kocatepe olmasaydı kutlayacak Malazgirt’lerinin kalmayacağını anlamaktan acizler, yalan bir tarihle Milletimizin bilincini zehirleme gayretindeler.' ifadelerini kullandı

ADD Genel Merkezi tarafıdan yayımlanan bir yazıyı alıntılayan Sirkeli '30 Ağustos Zaferi’yle, yalnız işgalci devletlerin değil, işbirlikçi Osmanlı padişahı ve yönetimi ile bölücülerin de yenildiğini' söyledi.

Sirkeli'nin paylaşımında şu ifadelere yer verdi; Tarihin ilginç rastlantısıdır; Kocatepe’de 26 Ağustos 1922 sabahı başlayan kutsal savaştan tam 851 yıl önce, 26 Ağustos 1071’de Malazgirt Ovası’nda da bir başka büyük savaş yaşanmıştı. Bazı kendini bilmezler, bu iki savaşı vuruşturup Kocatepe’yi unutturmaya çabalıyorlar. “Keşke Yunan kazansaydıdiyen vatansızların takipçileri olan, Kocatepe olmasaydı kutlayacak Malazgirt’lerinin kalmayacağını anlamaktan aciz bu zavallılar; 30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi ile girişilen emperyalist işgalin ve 15 Mayıs 1919 günü İzmir’den başlatılan saldırının Türk Ulusu’ nu Malazgirt öncesine atma ya da Anadolu’da yok etme amaçlı olduğunun ayırdında olmadıklarından Milletimizin bilincini zehirleme gayretindeler.

SİRKELİ'NİN 30 AĞUSTOS MESAJI ŞÖYLE;

26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde kazanılmış olan bu büyük zaferin 100’üncü yılı hepimize kutlu olsun.

30 Ağustos sadece bu son 4 gün ifadesi değil elbette. Samsun’dan İzmir’e uzanan uzun ve çetin bir dönemi simgelenmiş halidir. Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes toprakların vatan yapılmasının ifadesidir, Kurtuluş Savaşı’mızın omurgasıdır, özgürlüğümüzün tescilidir. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın emperyalist devletlerine kafa tutmaya kararlıydı.

'HİÇ BİR CEPHEDE SAVAŞ KAYBETMEDİ'

Dünyanın hiçbir cephesinde savaş kaybetmedi. Yemen’de, Balkanlar’da, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Çanakkale’de ve Büyük Taarruz’da hiçbir savaşı kaybetmedi. Kaybetmeyen ilk komutan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yeniden inşasının nihai zaferi olan 30 Ağustos’u büyük bir başarı ile tamamlayarak ülkemizi emperyalist devletlerden kurtararak yeninden cumhuriyetin temelini attı.

EMPERYALİST İŞGALCİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPAN OSMANLI PADİŞAHI DA YENİLDİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir. 30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir. 30 Ağustos emperyalizmin sinsi emellerinin denize dökülmesidir. 30 Ağustos Zaferi’yle, yalnız işgalci devletler değil, onlarla işbirliği yapan Osmanlı padişahı ve yönetimi, iç isyancıları Kurtuluş Savaşı karşıtları, irticacı, yıkıcı ve bölücüler de yenildi.

'TARİH YALANLARLA YAZILMAZ'

Dumlupınar Zaferi’ni arada bir ortaya çıkıp -hangi yüzle olduğu bilinmez- küçümsemeye, önemsizleştirmeye çalışan kimi saray soytarıları, kimi çakma tarihçiler ve destekçileri bilmelidirler ki, Tarih yalanlarla yazılmaz. Savaş alanındaki tarlalarını sürerken köylülerimiz, bugün hâlâ silah kalıntılarıyla, mühimmatla, zaman zaman da kara toprağa kefensiz girmiş şehitlerimizin mübarek kemikleriyle karşılaşabiliyor.

Kutsal topraklardaki şehitliklerimiz olağanüstü mücadelenin ve kadın erkek Kuvayı Milliye yiğitlerimizin efsanevi kahramanlığının günümüze ulaşmış simgeleridir. ADD Alanya Şubesi olarak Son yıllarda kısmen yitirilen cumhuriyet kazanımlarını milletimize iade etmek ve yeniden Atatürk Cumhuriyeti hedefine ulaşmak azim ve kararıyla Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatan uğruna canını veren kadın, erkek, çocuk tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun” diye konuştu.