Yüksel'den Merih Demiral'a 'Bozkurt' desteği

 Alanya Haber giriş: 04 Temmuz 2024, Perşembe 12:20., Güncelleme:
Yüksel'den Merih Demiral'a 'Bozkurt' desteği
Abone ol

Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Abdülhadi Yüksel, Milli Takım oyuncumuz Merih Demiral'ın 'Bozkurt' işaretinden rahatsız olanlara yönelik sert bir mesaj yayınladı. Sözlerimiz Ermeniyle Ermeni, Rumla Rum, Fransızla Fransız olan; bir tek Türk olamayanlara diyen Yüksel 'Türk'üm diyemeyenler sorunu kanında arasın' ifadelerine yer verdi.

Yüksel'in sosyal medya hesabından paylaştığı mesajı;

Tarih yazan şerefli TÜRK Milleti’nin, bu tarihi iyi okuyan evlatları olarak bu sözlerimiz ermeniyle ermeni, rumla rum, fransızla fransız olan; bir tek Türk olamayan, kendini bu milletten üstün gören aklıevvellere!

Sizin gibi devrinde akıllı geçinen, vatanın kurtuluşunu İngiliz-Amerikan vs. manda ve himayesinde gören sözde aydınlar TÜRK adını anamazken , Gök Yeleli Bozkurt Atatürk “Ya istiklal, ya ölüm!” diyerek bir milleti ayağa kaldırdı. Milletin cebindeki paradan tut da , yeni kurulan genç Türk Devletinin her bir köşesine Bozkurt ile imzasını attı.

Gerçek Atatürk’ü ve milliyetçiliğini anlatmak varken sizin Türklük ile zorunuz ne ?

Nobel ödülünü aldığında Ülkücü kimliğiyle gurur duyduğunu dile getiren kıymetli hocamız Aziz Sancar da, Milli maçta sevincini Türk’ün sembolü olan kurt işareti yaparak yaşayan Merih Demiral kardeşimiz de milletimizin ortak değeridir.
Kaldı ki Merih Demiral geçtiğimiz dönemlerde formasını giydiği Alanyaspor’umuzun da gururudur.

Bozkurttan rahatsız olan bazı kesimlerin de Türkiye’nin kurulmuş ilk partisinin Atatürk liderliği dönemindeki bayrağında ve ambleminde bulunan Bozkurt’u da iyi okuyup anlaması en büyük temennimizdir.

Türk’ün öz yurdunda Türk’üm denilmesinden rahatsız olan sorunu bizde değil kanında arasın!

Bilge liderimiz Sn. Devlet BAHÇELİ’nin dediği gibi; “Ülkü Ocakları, Türk milletinin son siperi, son umudu, başka çare kalmadıysa patlayacak son kurşunudur.

Ne mutlu Türk’üm diyene! Ne mutlu sağ eli Bozkurt yapıp; göğsünü gere gere Türk’üm diyebilene...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE (Ülkü Ocakları Alanya İlçe Başkanı Abdulhadi YÜKSEL)