Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda yurt sorunu zirvesi

 Alanya Haber giriş: 07 Eylül 2022, Çarşamba 09:54, Güncelleme: 2 yıl önce
Ak Parti İlçe Teşkilatı'nda yurt sorunu zirvesi
Abone ol

Önümüzdeki hafta start verecek olan 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı öncesi AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı ile AK Parti Alanya İlçe Teşkilatında yurt sorunu için bir araya geldi.

Alanya'da ev kiraları öğrencilerin 'Alanya tercihini' olumsuz yönde etkiliyor. Yurt imkanlarından yararlanamayan çok sayıda öğrenci apart otellerde veya Demirtaş, Gazipaşa gibi konumlarda ev kiralamak zorunda kalıyor..

 Toplantıda yeni dönemde Alanya’da planlanan yatırımlar ve yurtlarla ilgili istişareler gerçekleşti.

Alanya’nın öğrenciler için gerek kültürüyle gerekse doğası ile bir cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Toklu, öğrencilerin kalacak yer sorununu ortadan kaldırmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

KENDİLERİNİ EVLERİNDE GİBİ HİSSEDECEKLER

Toklu, öğrencilerin daha kaliteli eğitim alabilmeleri ve 5 yıldızlı bir otel konforunda konaklama sağlayabilmeleri için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Alanya’da, Alaaddin Keykubat Üniversitesi yerleşkesi içerisine yapılan yeni KYK yurdu ile öğrencilerin kendilerini evlerindeymiş gibi hissedeceğini söyledi.

Toklu öğrenciler için yurt sorunu zirvesi
Toklu öğrenciler için yurt sorunu zirvesi

İlçe Başkanı Toklu “Alanya’mız gün geçtikçe öğrenci kenti haline gelmekte ve bu yönde ki yatırımlarımızı genişletmekteyiz. Kentimizde öğrenci barınma sorununa çözüm olarak yeni yapılan öğrenci yurdumuz ve diğer çözüm önerilerimiz için Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Yavuz Gürhan ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Emre Kıldırgıcı ile İlçe Başkanlığımızda bir araya geldik. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından Alaaddin Keykubat Üniversitesi yerleşkesi içerisine yapılan yeni KYK yurdumuz hakkında fikir alış verişinde bulunduk. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Gençlerimizin en iyi eğitimi alabilmeleri ve en iyi ortamlarda konaklama yapabilmeleri için hem Hükümetimiz hem de bizler de bölgemizde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerimize katkı sunacak her yatırım geleceğimize yatırımdır.” ifadelerine yer verdi.