TGB üyeleri, 19 Mayıs'ın 100 Yılı Söyleşileri' Alanya programında buluştu

 Alanya Haber giriş: 24 Şubat 2019, Pazar 02:09, Güncelleme: 3 yıl önce
TGB üyeleri, 19 Mayıs'ın 100 Yılı Söyleşileri' Alanya programında buluştu
Abone ol

Türkiye Gençlik Birliği Alanya İlçe Örgütü üyesi çok sayıda genç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıkışıyla başlayan, Milli Mücadele'nin fitilinin ateşlendiği ve Türk Milleti'nin kurtuluşuna atılan adımın tarihi olan 19 Mayıs 1919'un Yüzüncü Yılı Söyleşileri programının Alanya ayağında bir araya geldi..

Genel Sekreteri Okan Özkan ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Naci Önenköprülü'nün de katılım gösterdiği  19 Mayıs'ın "Yüzüncü Yılı Söyleşileri" Alanya ayağı yapıldı

Söylesi sonrası bir açıklam ayapan TGB Genel Sekreteri Okan Özkan, "Aramıza katılım her geçen gün artıyor. İlk Adım buluşmasını, bini aşkın gençle beraber yapmayı hedefliyoruz.. 19 Mayıs'ın 100'ncü yılında da Türk gençliği görev başında olacak ve olmaya devam edecek.. dedi..

TGB üyeleri, 19 Mayıs'ın 100 Yılı Söyleşileri' programında buluştu
TGB üyeleri, 19 Mayıs'ın 100 Yılı Söyleşileri' programında buluştu

19 MAYIS 1919..

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basarak, bugünün de temellerinin atılmasını sağladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a ayak bastı ve 4 yıl kadar sürecek olan Kurtuluş Savaşı'nın zeminini hazırladı.

Yüzyıllar boyunca Anadolu'da kendi vatanında ezilen Türk Milleti, Milli Mücadele dönemi sonunda bir imkansızı başarmış, özgürlük ve tam bağımsızlığını kazanmış, kendisine zorbalıkla vurulan boyunduruk zincirlerini kırıp atmıştır. Dünya bu dönemin sonunda bir mucizeye tanık olmuştur. Elbette bu mucize, Atatürk ve ona inanmış ve sonsuza kadar inanacak olan Türk milletidir...