Son dakika: Turuncu kodlu uyarı: Fırtına ve Sağanak yağmur

 Alanya Haber giriş: 26 Ocak 2023, Perşembe 20:22., Güncelleme: 2 yıl önce
Son dakika: Turuncu kodlu uyarı: Fırtına ve Sağanak yağmur
Abone ol

Son dakika... Meteoroloji, Antalya geneli için yarın öğlen saatlerinden itibaren beklenen kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 'turuncu' kodlu uyarıda bulundu.

ALANYA DİKKAT.. Meteoroloji'nden yapılan uyarı Alanya'yı da ilgilendiriyor. 'Turuncu' uyarı nedeniyle vatandaşlarımızın fırtına ve sağanak yağışa karşı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre Antalya geneli, yarın yağışlı havanın etkisi altında kalacak.

Kent merkezinde ve batı ilçelerinde metrekareye 100 kilograma kadar ulaşması beklenen yağışların 1200 metre üzeri yüksek kesimlerde kuvvetli, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

CUMA ÖĞLEN SAATLERİNDE BAŞLAYACAK

Yağışlara ve beklenen kuvvetli rüzgara karşı Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü’nce ‘turuncu’ kodlu uyarı verildi. Uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

“Cuma günü öğle saatlerinden sonra batısından başlayarak Antalya’da kuvvetli, merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli 51 ile 100 kilogram sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların 1100- 1200 metre üzeri yüksek kesimlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

CUMA SABAH SAATLERİNDE FIRTINA KENDİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK!

Cuma sabah saatlerden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden 50 ile 75 kilometre fırtına, yer yer 9 kuvvetinde 90 kilometre kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın cumartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.