Son dakika.. Irak'ta 6 askerimiz daha şehit oldu

 Alanya Haber giriş: 23 Aralık 2023, Cumartesi 19:19., Güncelleme:
Son dakika.. Irak'ta 6 askerimiz daha şehit oldu
Abone ol

Son dakika gelişmesi... Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın Kuzeyinde Pençe-Kilit Harekâtı kapsamında 6 askerin şehit daha olduğunu duyurdu. Devam eden çatışmada 13 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Irak’ın kuzeyinde dün PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırıda 6 asker şehit olmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 6 askerin şehit olduğunu duyurdu.

Terör örgütü PKK, bugün Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir askeri üs bölgesine sızmaya çalıştı. Teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), çatışmada 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.


"BÖLGEDE TEMAS DEVAM EDİYOR"

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

* "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.


* Çatışmada ilk belirlemelere göre 13 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere yönelik ani hava harekâtları da icra edilmektedir. 

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralımıza da acil şifalar dileriz."

Irak'ın kuzeyinden acı haber: 3 asker şehit oldu, 4 asker yaralı
22.12.2023

Irak'ın kuzeyinden acı haber: 3 asker şehit oldu, 4 asker yaralı

İLGİLİ HABER