Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) hayatını kaybetti

 Genel Haber giriş: 08 Mart 2019, Cuma 16:28, Güncelleme:
Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) hayatını kaybetti
Abone ol

Yeşilçam'ın çocuk tiplemesi Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi sağlık sorunları bulunan Sezgin,  bir süredir Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde  tedavi görüyordu. Durumu ağırlaşan Sezgin, müdahaleye rağmen hayata gözlerini yumdu. Sezgin'in cenazesi, yarın Samsun Büyük Cami'de öğle namazını müteakip  kılınacak cenaze namazının ardından, Derecik Mezarlığı'nda toprağa verilecek. Ünlü oyuncu, 10 yıldır, Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevinde  yaşamını sürdürüyordu. Samsunspor hayranlığı ile tanınan Sezgin için kırmızı-beyazlı kulüp de  başsağlığı mesajı yayınladı.

Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) hayatını kaybetti
Şişko Nuri (Sıtkı Sezgin) hayatını kaybetti

Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin kimdir?

Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri lakaplı sanatçı 1949’da Samsun’da doğdu.

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol aldı. 17 Ağustos Gölcük depreminde evini kaybetti. Sinemayı bıraktıktan sonra memleketi Samsun'a dönen oyuncu Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürüyordu.