ALTSO'da 'koalisyon' iddialarına net yanıt: Bulanık suda balık avlamak!

 Alanya Haber giriş: 06 Kasım 2022, Pazar 19:19., Güncelleme: 2 yıl önce
ALTSO'da 'koalisyon' iddialarına net yanıt: Bulanık suda balık avlamak!
Abone ol

Son dakika Gelişmesi.. Dün gerçekleşen ALTSO seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Eray Erdem ipi göğüsledi. Dünkü seçim sırasında 7. Komitede oyların eşit çıktığı kayıtlara geçmişti. Bilal Gömeç ve Eray Erdem'in oylarının eşit çıktığı 7. Komite seçimini kurayla Gömeç'in kazandığı öne sürülüyordu. Konuya ilişkin açıklama yapan Erdem 'Bunlar bulanık suda balık avlama girişi' ifadelerini kullandı. Erdem, 'mazbatamızı alarak Alanya'mıza hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz..' dedi.

Eray Erdem'den koalisyon iddialarına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelre yer verildi.;

5 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen Alanya Ticaret ve Sanayi Odası organ seçimlerinde Alanya’mıza yakışır bir süreci geride bıraktık.

- Öncelikle belirtmek isterim ki, seçim günü ve bugün değerli aday arkadaşlarım Bilal Gömeç ve Tunahan Toksöz yaptıkları açıklamalarda şahsımı ve ekibimi tebrik ederek, seçime ilişkin olumlu görüş ve tavır bildirmişlerdir. Kendilerine seçim süreci ve seçim günü ile ilgili olumlu açıklamaları ve davranışlarından dolayı teşekkür ederim.

Seçimin olgunluk içerisinde güvenle tamamlanmasında tüm adayların ve ekip arkadaşlarının olumlu tavırları etkili olmuştur. Bu sebeple aday arkadaşlarıma ve ekiplerine de seçim süreci ve gününde gösterdikleri naif tavırları nedeniyle teşekkür ederim.

'SADECE BİR SANDIKTA İTİRAZ EDİLMİŞTİR'

- Bilinmelidir ki, seçim süreci ve oy sayımı adayların sandık görevlileri ve İlçe Seçim Kurulu’nun resmi görevlileri huzurunda gerçekleşmiştir.

- Sadece bir sandıkta oylar itiraz üzerine tekrar sayılarak tutanak altına alınmıştır. Diğer sandıklarda ise en ufak bir itiraz olmamıştır. Sayım sonucu da tüm adaylara İlçe Seçim Kurulu yetkilileri tarafından bildirilmiştir. Bu doğrultuda, İlçe Seçim Kurulu sonucu askıya çıkartmamış ve itiraz sürecine ilişkin hafta sonu olması nedeniyle resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Demokratik koşullarda ve resmi görevliler huzurunda sonuçlanan seçime ilişkin kafa karıştırmaya yönelik spekülatif iddialar ortaya atılmaktadır. Henüz askı ve itiraz süreci bile tamamlanmamışken algı yaratamaya yönelik bu tür iddialar ile hizmet bekleyen Alanya’daki iş insanlarımızın zamanını harcayamayız.

'MAZBATAMIZI ALACAĞIZ'

Bu düşünceler ile Türkiye’ye örnek teşkil eden seçim sürecine gölge düşürülmemesi gerekmektedir. İlçe Seçim Kurulu’nun yapacağı değerlendirmenin ardından tüm Alanya kamuoyu ve aday arkadaşlarımızın da kabul ettiği gibi mazbatamızı alarak Alanya’ya hizmet edeceğiz. Saygılarımla…”