Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti

 Alanya Haber giriş: 15 Eylül 2020, Salı 09:18, Güncelleme: 2 yıl önce
Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti
Abone ol

Lösemiyle savaşan ve sosyal medyada ‘Maskeli Şebnem’ olarak bilinen ve ilik naklinin önemine dikkat çekerek ülke genelinde bağış kampanyalarının başlamasına vesile olan Alanyalı 'iyİLİK Meleği' olarak anılan Şebnem Köseoğlu'ndan acı haber geldi. Üçüncü kez lösemiye yakalanan Alanyalı öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu, İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Sosyal medyada 'Maskeli Şebnem' olarak bilinen Köseoğlu’nun cenazesi Yarın (Çarşamba) ikindi namazına müteakip, Hacıbaba Mezarlığı'na defnedilecek.

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu, 2018 yılı Eylül ayında lösemiye yakalandı.

Yaklaşık 3 aylık kemoterapinin ardından Ocak ayında hastalığı yenen Köseoğlu, 2019 yılı Mayıs ayında rutin kontrolleri sırasında hastalığının nüksettiğini öğrendi.

Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti
Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti

İstanbul’daki bir hastanede tedavisi süren Köseoğlu'na 2019 yılının Kasım ayında uygun ilik bulundu. 11 Aralık’ta ise ilik nakli gerçekleştirildi ancak bu yıl 18 Nisan'da rutin kontrollerine gittiğinde tekrar hastalığının nüksettiğini öğrendi.

ŞEBNEM KÖSEOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Doğum gününden 1 gün önce hastalığının nüksettiğini öğrenen Şebnem Köseoğlu, tekrar İstanbul'daki hastanede tedaviye alındı. Burada tedavisi süren Köseoğlu, bir hafta önce durumu ağırlaşması nedeniyle yoğun bakım ünitesine alındı. Köseoğlu, bu akşam saatlerinde doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti
Şebnem Köseoğlu hayatını kaybetti

ŞEBNEM'İN SON PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLAMIŞTI

Köseoğlu son sosyal medya paylaşımında durumuyla ilgili şu bilgileri vermişti;

- Uzun zamandır zor bir tedavi geçiyorum. Reaksiyonlarım artık vücudumu, bedenimi, organlarımı bayağı sardı, sarstı. Elden ayaktan düştüğüm sandalyeyle yaşayıp lavaboya zor gittiğim evreler de var, sapasağlam olduğum evreler oluyor…

- Ciğer toplarını boomerang oyuncak yaparken, şimdi zorlanıyoruz ciğerlerimle ama düzeltiyoruz. Tırnaklarım dökülmeye başladı mesela. Gerçekten çok ağır şeyler geliyor ve geçiyor.


- Karaciğer sıkıntılarım ve sarılığım oldukça sıkıntılı durumda. Ama en çok da onu bekliyoruz? Kanımın toplanıp fotoferez ile ilaçlanıp bana geri verildiği tedavim de diğerleri gibi olması gerektiği şekilde ileriliyor.

- Ağrı bandım yanımda yapışık. Ama her ihtiyacımda doktorlarım, hemşirelerim, porterlarım, özetle sağlık personelimin tamamı, hatta neredeyse sağlık personeli kadar uzmanlaşmış ailem 7 / 24 elimi bırakmıyor.

- Özetle başımıza ne gelir, ne gider bilemediğimiz bir süreçteyiz. Ama biz ailece renklendirmeye çalışıyoruz her şeyi.

- Ama dualarınıza, göndereceğiniz gök kuşağı renklerine hep ihtiyacım var. Sürprizli hediyelere de hiç hayır demem biliyorsunuz. En başından dediğim gibi, en ufak ah vah diyen beni silebilir.