Sahile Beton, Skandalında Darbeli Son

 Alanya Haber giriş: 17 Nisan 2019, Çarşamba 22:09, Güncelleme: 3 yıl önce
Sahile Beton, Skandalında Darbeli Son
Abone ol

Geçtiğimiz hafta Gerçek Alanya Gazetesi'nin ortaya çıkardığı 'sahile beton' skandalında yeni bir gelişme yaşandı.. Oba Mahallesi'nde özel bir otelin sahil bandına kanunsuz bir şekilde döktüğü beton , Alanya Belediyesi ekiplerince, darbeli kırıcı iş makineleriyle kırılarak temizlendi.. Alanya CHP İlçe yönetimi ve Antalya bölgesi milletvekilleri 'sahile beton' skandalını TBMM'ye taşımaya hazırlanıyordu..

CHP ALANYA İLÇE BAŞKANI KADARAĞ: DEVREYE BÜYÜKŞEHİR GİRECEK

İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Oba’da bir otelin plaja beton dökmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu;

Bir otelimizin sahilinde beton dökme olayı var. İnsanlar denize rahat girsin diye bu yapılıyor ancak doğaya ne kadar müdahale ederseniz doğa bir gün cevabını verir. Biz buna üzülüyoruz bu bize dönecekti. Bu otelimizin yaptığı konuyu kınıyoruz. Alanya Belediyesi ile iletişimde bulunduk müdahale etmeleri konusunda. Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin sorumluluğunda. Alanya Belediyesi bir şey yapmaz ise Büyükşehir Belediyesi girecek. 

Sahile Beton, Skandalında Darbeli Son
Alanya Belediyesi Ekipleri ucube yapıyı kırarak kaldırdı..

UCUBE YAPIYA ALANYA BELEDİYESİ ENGELİ

Alanya genelindeki kaçak yapılarla mücadelesini sürdüren Alanya Belediyesi ekipleri, Oba Mahallesi’nde hizmet veren bir turistik tesisin sahil bandına döktüğü betonu darbeli kırıcı iş makineleriyle tıraşlayarak, Kıyı Kanuna uygun hale getirdi.

Alanya Belediyesi, Zabıta ekiplerince belirlenen kaçak yapılara müdahalelerini sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında geçtiğimiz hafta tutanak tutulan Oba Mahallesi’nde hizmet veren bir turistik tesisin sahil bandındaki kumsal alana döktüğü ve Kıyı Kanunu’na aykırı olduğu tespit edilen betonarme zemin, Milli Emlak Müdürlüğü’nün raporu, Alanya Kaymakamlığı’nın onayı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatı doğrultusunda zabıta ekiplerinin gözetiminde iş makineleri aracılığıyla tıraşlandı. İşletme sahipleri de zabıta ekiplerince uyarılarak, durumun tekrarının yaşanmaması konusunda bilgilendirildi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Belediye olarak kaçak yapının her türlüsüne karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Geçmişte de buna benzer çalışmalar yaptık, gelecekte de yapmaya devam edeceğiz. Sahil bandı kamunundur. Kimsenin işgal etmeye veya yapısını değiştirmeye hakkı yok” ifadelerini kullandı.