Koçak'tan korsan maske tepkisi: Biz kârsız dağıtırız

 Alanya Haber giriş: 04 Nisan 2020, Cumartesi 22:41, Güncelleme: 2 yıl önce
Koçak'tan korsan maske tepkisi: Biz kârsız dağıtırız
Abone ol

Toplu alanlarda maskesiz dolaşmanın yasaklanmasının ardından belediyeler, kurumlar ve çok sayıda işadamı vatandaşa ücretsiz maske yardımında bulunuyor. Alanya'da eczacılık yapan Murat Levent Koçak, zincir marketlerde ve steril olmayan ortamlarda fahiş fiyatlara maske satışının yapılmasına tepki göstererek 'Biz eczacı ve medikaller olarak kâr amacı gütmeden maskelerin dağıtımını yapmaya hazırız' dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazaryerleri, market ve otobüs gibi vatandaşların toplu halde bulundukları ortamlarda maske takmayı zorunlu hale getirmesi ve bu alanlara maskesiz girilmesini yasaklamasının ardından, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere çok sayıda belediye, işadamları ve vatandaşlar ücretsiz olarak maske dağıtmaya başladı. Bununla birlikte zincir marketler, 'merdiven altı' gibi yerlerde ve bazı işletmelerde ise fahiş fiyatlara maske satışı yapılmaya başlandı.

KOÇAK'TAN KORSAN MASKER TEPKİSİ: KÂRSIZ DAĞITMAYA HAZIRIZ

Alanya’da uzun yıllardır eczacılık yapan Murat Levent Koçak steril olmayan yerlerde maskelererin fahiş fiyatlara satılmasına tepki göstererek “Zincir marketlere maske sattırdıkları gün maske satmayı durduracağım. Türkiye de 28.000 noktada eczane, 44.000 noktada medikal karsız dağıtmaya hazırken bu zincir market merakı nedir? Bence kokoreççiler, çorbacılar satsın. Gece de açıklar.” ifadelerini kullandı.

Koçak'ın paylaşımı;

Koçak'tan korsan maske tepkisi: Biz kârsız dağıtırız
Koçak'tan korsan maske tepkisi: Biz kârsız dağıtırız