Küstah Suudilere tarihi Atatürk yanıtı: Maç iptal Takımlarımız dönüyor

 Alanya Haber giriş: 29 Aralık 2023, Cuma 20:44., Güncelleme:
Küstah Suudilere tarihi Atatürk yanıtı: Maç iptal Takımlarımız dönüyor
Abone ol

Stada Atatürk tişortu ile giren taraftarlar Arap polisleri tarafından stattan çıkartıldı.. Suudi Arabistan'ın Atatürk'e, İstiklal Marşı'mıza, Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sansür uygulama hadsizliği hazımsızlığı, Fenerbahçe ve Galatasaray yönetiminin dik duruşu sayesinde duvara tosladı. Riyad'daki Süper Kupa maçının ısınmasına Atatürk tişörtüyle çıkma talebi kabul edilmeyen Fenerbahçe ve Galatasaray, sahaya çıkmama kararı verdiler. Takımlarımız geri dönüş için hazırlıklara başladı..

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki Süper Kupa maçı, Suudi Arabistan'da yaşanan Atatürk krizi sonrası iptal edildi. Suudi yetkililerin, iki kulübün Atatürk tişörtleriyle sahaya çıkmasına izin vermemesi üzerine, iki kulüp yöneticileri maça çıkmama kararı aldı.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da saat 20.45'te oynanması plananan maça saatler kala, Atatürk krizi yaşandı. Fenerbahçe ve Galatasaray cephesi, sahaya Atatürk'ün "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" ve "Ne Mutlu Türküm Diyene" sözlerinin yer aldığı pankartlarla sahaya çıkmak istedi.

Ancak Suudi yetkililer, siyasi mesaj kaygısı nedeniyle bu talebe olumsuz yanıt verdi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yaşanan krizin ardından toplantı yapma kararı aldı.


O sırada, maçı yönetecek hakemler stada doğru yola çıkarken, mücadelenin oynanacağı iddia edildi. Ama Fenerbahçe ve Galatasaray yönetimi, maç ısınmasına Atatürk tişörtüyle çıkılmasına izin verilmemesi halinde maçı oynamayacakları restini çekti.

Yaşananların ardından iki takım oyuncuları kaldıkları otelden çıkıp maçın oynanacağı stada doğru yola çıkmak üzereyken, otele geri döndüler. Alınan karar neticesinde, Fenerbahçe ve Galatasaray Süper Kupa maçı için sahaya çıkmama kararı aldılar.

MAÇIN OYNANMAYACAĞI TEBLİĞ EDİLDİ
TRT Spor'un verdiği bilgiye göre; her iki takım oyunculara maçın oynanmayacağı tebliğ edildi.