İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri

 Alanya Haber giriş: 11 Nisan 2024, Perşembe 13:14., Güncelleme: Bir ay önce
İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri
Abone ol

Alanya Belediye Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısı Başkan Osman Tarık Özçelik başkanlığında gerçekleştirildi. 'Babamın oğlu olsa İzinsiz, kaçak yapılara asla taviz vermeyeceğim' diyen Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, "Halkımız bizden hizmet bekliyor. Uyumlu ve başarılı bir 5 yıl geçirmeyi umuyorum" dedi. İşte Alanya Belediyesi'nin önümüzdeki yıllarda önemli kararlarına imza atacak olan meclis üyeleri ve görevleri.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Alanya Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik Başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. CHP’li Meclis Üyesi Abdurrahman Açıķalın mazeretli olarak yurt dışında olduğundan dolayı toplantıda yer alamadı. 

İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri
İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri

BAŞKAN ÖZÇELİK: BABAMIN OĞLU OLSA AFFETMEM

İLk toplantıda Özçelik'in 'kaçak' konuşması damga vurdu.  Özçelik 'Kaliteli, turizmde en üst liglere oynayan bir Alanya oluşturmak ve çağdaş bir kent olma hedefimizi en başından itibaren belirtmiştik. Bunun için imardan, inşaattan, belediyenin iç işleyişinden tutun da her şeyin tıkır tıkır işlediği bir sistem olmalıdır.. ' 

'TERTİP, DÜZEN VE DİSİPLİN İÇİNDE ALANYA'YI YÖNETMEK İSTİYORUM'

- Hep beraber kaçak, ruhsatsız yapılara, ben yaptım oldu şeklinde uygulamalara kesinlikle izin vermemeyi kendime vazife edindiğim gibi sizlerin de vazife edinmesi için burada bu sözü açtım. Tertip, düzen ve disiplin içerisinde Alanya'yı yönetmek istiyorum. Bunu hepiniz de istiyorsunuz. Babamın oğlu olsa kaçağa izin vermeyeceğimi söylemek istiyorum. Doğrudur, eğridir, geçmişte bu tür uygulamalara, tatilin uzun olduğu dönemde hızlıca yapılmaya çalışılmıştır ama buna izin vermeyeceğimi söylemek istiyorum.' dedi. 

iKOMİSYONLAR SEÇİLDİ:

İŞTE ALANYA BELEDİLYESİ'NİN YENİ MECLİS ÜYELERİ VE GÖREVLERİ;

Meclis Başkan Vekilleri: 1. Başkan Vekili Abdurrahman Açıkalın, 2. Başkan Vekili Murat Levent.

Divan Katipliği: İrem Yunusoğlu ile Asrın Ateşoğlu. 

Belediye Denetim Komisyonu Faruk Konukçu, Engin Alataş, Utkan Hasan Eminoğlu ve Ali Kamburoğlu ile Alper Birer'den oluştu.

İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri
İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri

Plan ve Bütçe Komisyonunu; Nazmi Zavlak, Engin Alataş ve Ayhan Baysal, Alper Birer, Abdullah Sönmez'den oluştu.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu; Mahmut Köse, Hasan Can Kamburoğlu, Hasan Servet Ünlü, Ayşe Yakar Anılgan ve Serdar Sönmez seçildi.

Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonu; Halime Ceylan, Ali Taşlı, Ufuk Aras Solmaz, VelittinYenialp ve Muammer Özbudak seçildi.

ALKENT Kentsel Dönüşüm AŞ yönetim kurulu üyeleri 7 üyeden 3 üyeye düşürüldü. Üyeler Mahmut Köse, Hasan Can Kamburoğlu ile Hasan Servet Ünlü olurken, Ünlü, Belediye Temsilcisi olarak seçildi.

Kent Estetik Komisyonu; Abdurrahman Açıķalın, Ufuk Aras Solmaz, Nazmi Zavlak, Ayşe Yakar Anılgan ve Alaaddin Işık seçildi.
Kentsel Dönüşüm Komisyonu; Mahmut Köse, Hasan Can Kamburoğlu, Hasan Servet Ünlü, Ayşe Yakar Anılgan ve Abdullah Sönmez seçildi.
Alanya Vergi Dairesi Borçlu Mükellefleri Gayrimenkul Satış Komisyonu asil üyeliğine İrem Yunusoğlu yedek üyeliğine Ayhan Baysal seçildi.

Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği Üyeliği: Ahmet Top, Ayhan Doğru ve Ali Taşlı (asil), Murat Levent Koçak ve Sadık Dizdaroğlu (yedek).

Akdeniz Belediyeler Birliği üyeliğine Utkan Hasan Eminoğlu, Hasan Can Kamburoğlu, Abdurrahman Açıķalın, Nazmi Zavlak asil olarak seçilirken Ufuk Aras Solmaz ve Şahin Ararat yedek üye olarak belirlendi.

Meydan, Cadde, Sokak, Park, Tesis vb Ad Verme Komisyonu: Hüseyin Kaya, Ahmet Top, Ali Yardım, Kayhan Balta, Muammer Özbudak seçildi.

İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri
İşte Alanya Belediye'nin yeni Meclis Üyeleri ve görevleri

Numarataj Komisyonu; Hüseyin Kaya, Ahmet Top, Ali Yardım, Kayhan Balta ve Muammer Özbudak.

Kültür ve Turizm Komisyonu; Abdurrahman Açıķalın, Ayhan Doğru, Asrın Ateşoğlu, Alaaddin Işık ve Ali Kamburoğlu.

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu; Şahin Ararat, Mustafa Eroğlu, Halil Durusoy, Hüseyin Güney ve Kenan Ersoy.

Esnaf ve Ticaret Komisyonu; Mustafa Eroğlu, Faruk Konukçu, Ayhan Doğru, Abdullah Öztürk ve Velittin Yenialp.

Tarihi Kentler Birliği: Murat Levent Koçak(asil) Hüseyin Kaya(Yedek).

Enerji Kentleri Birliği: Halil Durusoy(asil), Hasan Servet Ünlü(yedek) seçildi.