Hayat pahalılığı 'Nerede o eski bayramlar' dedirtiyor

 Alanya Haber giriş: 09 Nisan 2024, Salı 01:37., Güncelleme: 2 ay önce
Hayat pahalılığı 'Nerede o eski bayramlar' dedirtiyor
Abone ol

Alanya'da Şeker Bayramı öncesi tezgahlardaki fiyatlar adeta şekerin tadını alıp götürüyor. 1 kilo şekerin fiyatı en ucuzu 100 TL'den başlıyor. Tabi fiyat düştükçe şekerin sağlıklı olup olmadığı gibi konularda şüpheler artıyor. Kaliteli bir şekerin fiyatı ise 950 TL'ye kadar çıkabiliyor ve bu fiyatlar vatandaşları şoke ediyor

Marka mağazaları bir kerenara bırakır ve halkın ulaşabildiği market ve pazar tezgahlarındaki duruma el atarsak yine de 'Nerede o eski bayramlar' diye iç geçirmemek elde değil.

Ülkemize giren sağlıksız Glikoz şekerin girişiyle birlikte artan hastalıklar nedeniyle halk şekere mesafe koyarken Eski bayramlarda yaşanan şeker tezgahlarındaki yoğunluk bu bayram görülmedi. Vatandaşlar yüksek fiyatlardan dolayı şeker almaktan kaçınıyor. En düşük ve yüksek çikolata fiyatları ise kilo başına 110-950 TL arasında değişirken, lokum fiyatları da 70-190 TL arasında satılıyor. Drajenin 1 kilosu ise ortalama 380 TL bandında alıcısını bulurken Türk kahvesinin 1 kilosu ise 390 TL'den satılıyor.