Gazipaşa'da 13 yaşındaki çocuğun feci sonu

 Gazipaşa Haber giriş: 15 Temmuz 2022, Cuma 13:12., Güncelleme: 2 yıl önce
Gazipaşa'da 13 yaşındaki çocuğun feci sonu
Abone ol

Komşu kardeşi ilçemiz Gazipaşa’da orman yolu yapım işi sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu yapım işlerini üstelenen şirketin sahibinin çocukları olduğu öğrenilen 13 yaşındaki Yakup Serçe ve 17 yaşındaki Salih S. yaralandı. Hastaneye kaldırılan Yakup Serçe tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Dün saat 12.00 sıralarında Akoluk Mahallesi’nde özel bir şirket tarafından Piladan Çukuru Mevkiinde yol açma çalışması yapılırken el yapımı patlayıcı kontrolsüz bir şekilde infilak etti.

Meydana gelen patlamada 13 yaşındaki Yakup Serçe isimli çocuk ağır yaralanırken, 17 yaşındaki Salih Serçe isimli çocuk hafif şekilde yaralandı.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Olayı görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. Alınan ihbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Yaralıları zaman kaybetmeden hastaneye yetiştirmek isteyen diğer şirket çalışanları, Yakup Serçe ve Salih Serçe’yi özel bir araçla olay yerinden alıp yola çıktı. Sağlık ekipleri tarafından yolda ambulansa alınan yaralılar, Gazipaşa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu ağır olan 13 yaşındaki Yakup Serçe doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

ÇOCUĞUN, ŞİRKET SAHİBİNİN OĞLU OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Hafif yaralı olarak hastaneye getirilen Salih Serçe ise ayakta tedavi edildi. Patlamada hayatını kaybeden çocuğun, şirket sahibinin oğlu olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.