Şükrü Cimrin'den, Başkan Yücel'e 'tarafsızlık' tepkisi

 Alanya Haber giriş: 13 Mayıs 2020, Çarşamba 14:29, Güncelleme: 2 yıl önce
Şükrü Cimrin'den, Başkan Yücel'e 'tarafsızlık' tepkisi
Abone ol

Alanya'da yerleşik yaşayan Ruslar, 9 Mayıs Zafer Bayramı kutlamalarını korona virüs salgınından dolayı balkonlarda kutladı. Ancak Üzerinde Başkan Adem Murat Yücel'in afişi bulunan Alanya Belediyesi'ne ait bir otobüsün üzerinde yapılan, maske kullanılmadan ve sosyal mesafe kuralının da ihlal edildiği 'provokatif' eylem Ruslar'ın kutlamalarına gölge düşürdü. Alanyalı Turizmci Şükrü Cimrin, 'Bu kutlamalarda bir tarafa verilen lojistik destek diğer ülke vatandaşlarını incitir.. Her millete nötr ve ayni mesafede olmamız gerek..' diyerek, Alanya Belediye Başkanı Yücel'i eleştirdi.

Turizmci Şükrü Cimrin yaşanan olaya tepki gösterdi; Cimrin açıklamasında "Doğrusu bana göre Alanya Belediyesi'nin yerleşik yabancılarin kendi bağımsızlık, zafer vs günü kutlamalarında tarafsız kalmasıdır. Sonuçta her ülke bu zaferi birilerine karşı savaşarak vermiş. Bu kutlamalarda bir tarafa verilen lojistik destek diğer ülke vatandaşlarını incitir.

Bizler yerleşik yabancılarımızın bu kutlamalarina karsı değiliz. Ama her millete nötr ve ayni mesafede olmamız gerektiğinden mesafeli durmakta fayda var. Bizim bu tutumunuz bu güne kadar onların da burada kendilerini güvende hissetmelerini sağladı ve Alanya herkes için huzurlu bir yer oldu. Bunu sürdürmeliyiz." ifadelerine yer verdi.

UKRAYNA BÜYÜKELÇİSİ ANDRIY SYBIHA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sybiha, Alanya’da Rus zafer marşları çalarak dolaşan ve üzerinde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in de afişlerinin olduğu otobüsleri 'provokatörlük' diyerek tepki göstermişti

Cimrin'den Alanya Belediyesi'ne 'tarafsızlık' tepkisi
Cimrin'den Alanya Belediyesi'ne 'tarafsızlık' tepkisi

BÜYÜKELÇİ'DEN TEPKi;

“ALANYA’DAKİ TÜRK DOSTLARIMIZIN YANILTILDIĞINI DÜŞÜNMEK İSTİYORUM”
Büyükelçi Sıbiga, eylemcilerin provokasyonunun çevrelerindekileri tehlikeye attığını ve karantina kurallarını ihlal ettiğini belirterek, şöyle bildirdi:

“Alanya’daki Türk dostlarımızın yanıltıldığını düşünmek istiyorum. Alanya Belediyesinin provokatif eylemi desteklemesi milyonlarca Ukraynalıların duygularına saygısızlık göstergesidir. Gerçekten güzel Alanya’da Ukraynalı turist artık istenmiyor mu?”