Çakır: Sürdürülebilir Ticaretin önünü açacağız. Alanya'da Değişimi Başlatacağız

 Alanya Haber giriş: 11 Mart 2019, Pazartesi 21:34, Güncelleme:
Çakır: Sürdürülebilir Ticaretin önünü açacağız.  Alanya'da Değişimi Başlatacağız
Abone ol

Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, “Her partinin ve her kesimin oyuna ve desteğine talibiz.” dedi.

Alanya’nın tarihi ve kültürel dokusu ile Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri olduğunu belirten Çakır, şehrin hak ettiği şekilde yönetilemediğini, Alanya’nın bir 5 yıl daha kaybedecek zamanının olmadığını beliterek, şehirde turizmi ve ticareti sürdürülebilir kılan ve ayakta tutacak projelerin geliştirilemediğini vurguladı.  

"SÜRDÜRÜLEBİLİR TİCARETİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ"

Sosyal yaşamın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin dahi etkin ve zamanında verilemediğini belirtten Çakır; 
“Geçmiş 5 yıllık dönemde, birçok proje ve hizmet plansız yapılarak yapılarak bütçe etkin ve verimli kullanılamamıştır.  Belediye, borç yükü altına sokulmuştur. Öncelik; Alanya merkez ve kırsalda sürdürülebilir ticaretin önünü açmaktır. 

"ESNAFIN ÜZERİNDEKİ VERGİ YÜKÜNÜ GEREKİRSE KALDIRACAĞIZ"

Vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın muhatap olduğu harç yükünü, işgaliye yükünü, vergi yükünü indirmektir ve gerektiğinde kaldırmaktır.  Alanya seçmeni, geçmiş 5 yıl için verdiği yetkinin hesabını mutlaka sormalıdır. Alanya seçmeni; algı yöntemine, altı boş boş sloganlara ve hizmet vaatlerine oy vermeyecektir. 

Biz Alanya’nın geleceği için, istikrarı için, sürdürülebilir ticareti için, esnaflarımızın, vatandaşlarımızın ve turizm sektörünün ayakta kalması için bir çok önemli proje ve hizmetleri hayata geçirmek ve değişimi başlatmak için hazırız.”dedi.