Çakır'dan Yücel'e çok sert sözler: Alanya'yı 5 yıl masallarla kandırdı

 Alanya Haber giriş: 26 Mart 2019, Salı 13:32, Güncelleme: 4 yıl önce
Çakır'dan Yücel'e çok sert sözler: Alanya'yı 5 yıl masallarla kandırdı
Abone ol

Demokrat Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, rakibi Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel'e çok sert sözlerle yüklendi. Çakır “Proje konuşulsun” diyenlere;  “Alanya’mızın meydanına kurun platformu, projelerimizi Alanya’mızın önünde konuşalım... Önceki seçimlerde verdiğiniz sözlerin ve projelerin kaçını tuttunuz. Şimdi de çıkmış 82 hayal ve masallarla milleti kandırmaya çalışıyorsunuz..” dedi. 

Demokrat Parti Alanya Beleidye Başkan Adayı Alaattin Çakır Alaattin Çakır, AKP-MHP Adayı Adem Murat Yücel'e çok sert sözlerle yüklendi. 5 yıldır Alanya'yı masallarla kandıran ve  bugün ortaya attıkları sözde prolerine ithafen "82 hayal ve hikayelerle" Alanya'yı tekrar bir 5 yıl daha kandırmayı hedefliyorlar. Çocukça sloganlarla, gayri ciddi sözlere, Borç batağına sapladığınız belediyenin maddi kaynaklarını kullanarak, belediye çalışanlarını da zorla, baskıyla miting alanlarına ve yürüyüşlere götürmekle seçim çalışması yürütmek gayri ahlakidir. Buna seçim çalışması değil, hak ve emek gaspı denir. Alanya halkı bunları görüyor ve mutlaka sandıkta hesabını soracaktır. ifadelerini kullandı.

Çakır'dan Yücel'e çok sert sözler: Alanya'yı 5 yıl masallarla kandırdı
Çakır'dan Yücel'e çok sert sözler: Alanya'yı 5 yıl masallarla kandırdı

Alanya Belediye Başkan Adayı Alaatin Çakır yaptığı basın açıklamasında, “2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Alanya’mızın bir umutla destek verdiği yönetim, 5 yılını sloganlarla ve boş işlerle geçirmiştir. Belediyemizin mali durumu ve borcu, kamuoyundan gizlenmektedir. Mevcut yönetim, bunların konuşulmasını ve dillendirilmesini tabii ki istemiyor. Bu konuların konuşulması, siyasi ortamı kirletiyormuş!İstiyorlar ki; herkes sussun, konuşana da gereken baskı uygulansın. Alanya’mızda siyaset yapan bir siyasetçi olarak; elbette gördüğümü, duyduğumu ve bildiğimi kamuoyuyla paylaşacağım.

"VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTMADILAR: ALANYA'MIZ 5 YIL BOYUNCA KANDIRILMIŞTIR"

Bu bizim, siyasi denetim sorumluluğumuzdur.Biz mevcut başkan ve yönetiminin, 2014 yılında Alanya’ya hizmet sözü olarak verdikleri projelerinin tamamını inceledik ve yüzde 80’inin yapılmadığını, yok olduğunu ve hayal ürünü olduğunu gördük ve televizyon programımızda Alanya’mızla açık, seçik ve her yönüyle paylaştık.Alanya’mız, 5 yıl boyunca kandırılmıştır.

"5 YIL BOYUNCA MASAL ANLATTILAR"

Aksini iddia ediyorlarsa buyursunlar, söz verip yapmadıkları 2014 seçim beyannamelerini televizyon programında, Alanya’nın huzurunda tek tek tartışalım. 5 yıl boyunca, Alanya’mıza proje diye yazdıkları masalları anlatmışlardır.

"BELEDİYE BORÇ BATAĞINDA, BELEDİYE'NİN KURUMSAL KİMLİĞİNİ BOZDULAR"

Belediyemiz borç batağında ve tüm kamu imkanlarını ve kamu çalışanlarını, kendi seçim çalışmalarında kullanmaktadırlar. Belediyemizde, kurumsal kimlik bozulmuştur. 2014 yılında verilen sözler bile tutamayan mevcut yönetim, yeniden 82 proje masalı ile Alanya’mızın karşısına çıkmıştır. Biz, Alanya’mız için sözde 82 projeyi de inceledik ve bu projeler de masal ve hayalden ibarettir.Bunların işi, masal ve mani yazmaktır. Çocukça sloganlar ve manilerle Alanya yönetilemez. Alanya’mız hizmet beklemektedir. Esnafın sorunları diz boyudur.

"MİLLETİ KANDIRDIĞINIZ, 82 MASAL VE HİKAYEYİ TARTIŞALIM"

Milletimizin karnı masallara, manilere ve uyduruk sloganlara toktur. Biz buradan mevcut yönetime çağrı yapıyoruz: Madem projeleri konuşalım diyorsunuz, biz hazırız. Öncelikle 2014 hizmet kitapçığınızda söz verdiğiniz ve yapmadığınız projeleri konuşalım, ardından da proje diye tanıttığınız 82 masal ve hikayeyi konuşalım.Ben projeler konuşulsun diyenlere çağrı yapıyor ve hodri meydan diyorum.

Biz nerede, nasıl isterseniz konuşmaya hazırız. Tüm imkanlarınız var. Alanya’mızın meydanına kurun platformu, Alanya’mızın huzurunda konuşalım. Bakalım Alanya aydınlığamı yürüyor, yoksa karanlığa mı sürükleniyor buna halkımız karar versin.” dedi.