Bu Yıl Hamsi Fazla Olmadı

 Türkiye Haber giriş: 07 Nisan 2019, Pazar 03:51, Güncelleme:
Bu Yıl Hamsi Fazla Olmadı
Abone ol

1 Eylül’de tezgahları şenlenen balıkçılar, bu yıl bereketli bir sezon geçirdiklerini belirttiler. Bereketli bir sezon geçirdiklerini belirten balıkçı esnafı, Bu yıl en fazla çinekop, barbun, palamut, istavrit oldu. Hamsi bu yıl fazla olmadı. dedi

AV YASAĞINA SAYILI GÜNLER KALDI

1 Hafta sonra denizlerde başlayacak av yasağı öncesinde sezonun son balıkları tezgahları süslüyor. Bu yıl iyi bir sezon geçirdiklerini söyleyen balıkçılar, vatandaşın bol bol balık yediğini dile getirdiler. Av yasağının girmesiyle çiftlik balıklarının ön plana çıkacağını vurgulayan balıkçılar, balık tutkunlarının yaz döneminde de balık bulabileceğini belirttiler.

“HAMSİ BU YIL FAZLA OLMADI “
Bereketli bir sezon geçirdiklerini belirten balıkçılar, “İyi bir sezon geçirdik. Vatandaşlar bol bol balık yedi. Balık diğer ürünlere göre daha uygundu. Hem sağlıklı hem uygun olunca vatandaş balığı tercih ediyor. Bu yıl en fazla çinekop, barbun, palamut, istavrit oldu. Hamsi bu yıl fazla olmadı. Seneye hamsinin daha fazla olacağını düşünüyoruz. Levrek, çupra, somon, alabalık gibi balıklarla devam edeceğiz” dedi.