Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı

 Alanya Belediyesi Kurum Haberleri Haber giriş: 31 Ocak 2020, Cuma 21:58, Güncelleme: 3 yıl önce
Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı
Abone ol

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı başladı. Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı için Alanya'da kapanacak yollar da belirlendi..

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı başladı.

Pazar gününe kadar devam edecek olan Şampiyonanın ilk günü Alanya- Gazipaşa yolu güzergâhında yapıldı. Büyük erkekler startı ile başlayan yarışta sporcular 112 kilometre pedal çevirdi. Genç erkekler, master (35-44) kategorilerinde 84 kilometre ve büyük kadınlar, master (45-54, 55+) kategorilerinde sporcular 56 kilometre yol yaptı.

Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı
Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı

Büyük erkekler Takım Klasmanında birinci Sakarya Büyükşehir Belediyesi S.K. Derneği, ikinci Spor Toto S.K. Derneği, üçüncü Giresun Lisesi Bisiklet İzcilik Doğacılık S.K. oldu. Ferdi Klasmanda birinci Halil İbrahim Doğan, ikinci Onur Turgut ve üçüncü Emre Yavuz oldu.

Genç Erkeklerde Bülent Miraç Korkmaz birinci, Ali Osman Çelik ikinci ve Furkan Gürler üçüncü oldu. Büyük kadınlarda Azize Bekar birinci, Ayşe Çakır ikinci ve Fatma Sezer üçüncü oldu. Master 35 klasmanında Alanya Belediyesi’nden Mustafa Şirin birinci, Mustafa Yıldız ikinci ve Hakan Yıldırım üçüncü oldu. Master 45 klasmanında Mutlu Ercade birinci, Ali Görkem ikinci ve Ataman Şekerci üçüncü oldu. Master 55 Klasmanında Cihat Yurtseven birinci, Ali Rıza Fırıncı ikinci ve İsmail İltir üçüncü oldu.

Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı
Bisiklet yarışları başlıyor: İşte yarış programı

KAPANACAK YOLLARA DİKKAT

Türkiye Şampiyonası 1. Etap Sezon Açılış Puanlı Bisiklet Yol Yarışı için saat 08.00 ile 18.00 arası; 1 Şubat Cumartesi günü Mola Kavşağı ile Grand Kaptan Otel arası çift yönlü olarak trafiğe kapalı olacaktır. 2 Şubat Pazar günü Atatürk Caddesi – Damlataş Kavşağı ile Keykubat Heykeli arası ve Şeyh Şamil Caddesi trafiğe kapalı olacaktır.

Yarış programı şöyle;

1 Şubat Cumartesi

YER: ANIT –GRAND KAPTAN

09.00 Yıldız A

11.30 Yıldız B

13.30 Genç Kadınlar

16.00 Yıldız Kadınlar

 

2 Şubat Pazar

YER: METOROLOJİ-OTOGAR

09.00 Master Kategorileri

10.30 Büyük Erkekler

12.00 Genç Erkekler

13.30 Yıldız A

15.00 Yıldız B

16.00 Büyük Kadınlar, Genç Kadınlar