Başkan Böcek'ten 15 Temmuz Mesajı: Egemenlik Kayıtsız Şatsız Milletindir

 Antalya Belediyesi Kurum Haberleri Haber giriş: 15 Temmuz 2019, Pazartesi 12:33, Güncelleme: 3 yıl önce
Başkan Böcek'ten 15 Temmuz Mesajı: Egemenlik Kayıtsız Şatsız Milletindir
Abone ol

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Böcek mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Biz Türkler tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz... Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.. ifadelerine yer verdi

Başkan Muhittin Böcek, mesajında şöyle dedi:

"15 Temmuz 2016'da gerçekleşen hain darbe girişiminin 3. yılında ülkemizin birlik ve beraberliğine, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi 'Biz Türkler tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.' Bu nedenledir ki 15 Temmuz 2016'da da demokrasiye olan inancımızın gereği olarak darbeye ve darbecilere karşı durarak ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıktık."

"EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR"

"Tarihi sayısız kahramanlık destanlarıyla dolu olan Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz 2016'da bir kez daha 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek bir demokrasi zaferine imza attı. Darbe girişiminin 3. yıl dönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle düzenlenecek etkinliklerle şehitlerimizi anacak, Türk Halkı'nın demokrasiye olan inancını, bağlılığını çocuklarımıza ve gençlerimize bir kez daha anlatacağız."

"Yüce Türk Milleti olarak Cumhuriyet tarihimiz boyunca her zaman darbelerin karşısında durduk. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle demokrasi şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutlarım."