Arıkan'dan açıklama geldi: Yücel Apaydın İYİ Parti'yi kongreye taşıyacak

 Alanya Haber giriş: 01 Temmuz 2020, Çarşamba 13:33, Güncelleme: 2 yıl önce
Arıkan'dan açıklama geldi: Yücel Apaydın İYİ Parti'yi kongreye taşıyacak
Abone ol

İYİ Parti Alanya'da belirsizlik sona erdi. Teşkilat binasındaki eşyalalarını topladığı öne sürülen ve görevden alındığı iddia edilen İYİ Parti Alanya İlçe başkanı Yücel Apaydın'ın partiyi kongreye taşıması kararlaştırıldı. Arıkan'dan ise son dakika açıklaması geldi; İYİ Parti İlçe Başkanımız Yücel Apaydın ve İlçe Başkan Adayımız sayın Hilmi Er ile yapılan istişareler sonucunda ortak bir karar ile şahsımın kongre sürecinde tek aday olarak devam edilmesi kararlaştırılmıştır. Partimiz kongre sürecinden birlik, beraberlik ve daha da güçlenerek çıkacaktır...

Son dakika haberine göre, İYİ Parti'de yerel seçimlerin ardından başlayan ve Covid-19 Pandemisi gölgesinde yapılan ve iptal edilen delege seçimleri sonrası başlayan belirsizlik ortadan kaldırıldı. İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Apaydın kongreye kadar görevini sürdürecek. Başkanlığa atandığı konuşulan Alper Arıkan ise kongrede tek aday olacak.

Arıkan'dan açıklama geldi: Yücel Apaydın İYİ Parti'yi kongreye taşıyacak
Arıkan'dan açıklama geldi: Yücel Apaydın İYİ Parti'yi kongreye taşıyacak

ARIKAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ:

İYİ Parti'de yaşanan belirsizliğe ilişkin olarak Alper Arıkan bir açıklama yaptı. "Kamuoyunun dikkatine;
Değerli Alanya'lılar, bugün İYİ Parti Genel Merkezimizde yaptığımız görüşmeler neticesindeİYİ Parti Alanya İlçe Başkanlığına kongre sürecine kadar sayın Yücel Apaydın devam edecektir. Sayın Hilmi Er ise kongrede aday olmayacaktır. Genel Merkezimizin teveccühü, mevcut İYİ Parti İlçe Başkanımız Yücel Apaydın ve İlçe Başkan Adayımız sayın Hilmi Er ile yapılan istişareler sonucunda ortak bir karar ile şahsımın kongre sürecinde tek aday olarak devam edilmesi kararlaştırılmıştır.
Partimiz kongre sürecinden birlik, beraberlik ve daha da güçlenerek çıkacaktır.

Gün birlik ve beraberlik günüdür. İYİ Parti hedefleri doğrultusunda yorulmadan ve birlikte çalışacağımız güzel günler dilerim.
Saygılarımla,
Alper ARIKAN/İYİ Parti Alanya İlçe Başkan Adayı"

YÜCEL APAYDIN KONGRE GÖTÜRECEK

Edinilen bilgiye göre bugün saat 13:00'da İYİ Parti Genel Merkezi'nde Yücel Apaydın, Hilmi Er ve Alper Arıkan'ın da katıldığı bir toplantı yapıldı. 

Toplantıda Alanya teşkilatında yaşanan sorunların neler olduğu ve yaşanan krizin ele alındı.

Toplantı sonrası Genel merkez kongre sürecine kadar mevcut Başkan Yücel Apaydın’ın görevine devam etmesine karar verildiği belirtildi.

İYİ PARTİ ANTALYA’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

Antalya İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’ndan da yapılan açıklamaya göre Apaydın kongreye kadar görevine devam edeceği ve Alper Arıkan ile kongreye tek adayla gidileceği açıklandı.

Yapılan açıklama şu şekilde: “Alanya İYİ Parti ilçe başkanlıgı görevine ilçe başkanımız sn.YÜCEL APAYDIN kongreye kadar devam edecektir. Kongrede sn HİLMİ ER aday olmayacaktır.sn. ALPER ARIKAN ile kongreye tek adayla gidilecektir. Partimiz bu kongreden de birlik, beraberlik içinde, güçlenerek çıkacaktır. Sehven yapılan daha önceki açıklamamızı düzeltir,kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.