ALTSO Başkanı Şahin'den 'İmitasyon' avukatlarına tepki: Gidin o bataklığı kurutun

 Alanya Haber giriş: 18 Ağustos 2022, Perşembe 16:34, Güncelleme:
ALTSO Başkanı Şahin'den 'İmitasyon' avukatlarına tepki: Gidin o bataklığı kurutun
Abone ol

Ünlü markaların Türkiye’de avukatlığını yapanlar, bir kez daha Alanya’ya gelerek esnafa 'imitasyon' denetimi yaptı. Zaten ekonomik sıkıntılarla boğuşan esnaf avukatlara tepki gösterdi. Gerilim artması üzerine ALTSO Başkanı Mehmet Şahin olay yerine gelerek avukatlara 'Esnafla uğraşmayın. Gidin imitasyon malları üreten İstanbul'a ve bataklığı orada kurutun' diyerek tepki gösterdi..

Alanya Cuma Pazarı ve Atatürk Caddesi üzerinde iş yerlerine 'imitasyon' ürün denetimi yapan ünlü markaların Türkiye'deki avukatlarına hem esnaftan hemde vatandaşlardan tepki geldi.

Genel ekonomik sıkıntılar, kiralar ve faturalarla boğuşan esnafı çileden çıkartan imitasyon denetimine çok sayıda esnaf bir araya gelerek tepki gösterdi. Esnafın bu ürk saçma uygulamalarla baskı altına alınmasına ve ticaretinin engellenmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Şahin, “ Marka avukatlarına sesleniyorum. Burada herkes alnının teriyle ticaret yapıyor. Bir derdiniz varsa gidin önce büyükşehirlerde üretim yapan o imitasyon bataklığını kurutun. Yani bu ürünleri piyasaya süren fabrikalarla uğraşın. Zincirin son halkası olan küçük esnafın yakasından elinizi çekin” dedi.

'GİTSİN ÖNCE BATAKLIĞI KURUTSUNLAR’

Avukatların tutumuna tepki gösteren Şahin, "Esnaf olarak yasalara saygılıyız ancak avukatlar buradaki esnafla uğraşacağına, gitsin bataklığı kurutsun. Bu mallar İstanbul’da veya başka büyük şehirlerde üretiliyor. Avukatlar bunu bilmiyor mu? Elbette biliyor ama işlerine böylesi geliyor.' dedi

'ESNAF ZATEN ZOR DURUMDA'

Şahin 'Alanya esnafı zaten birkaç yıldır zor süreçlerden geçiyor. Esnaf turisti kandırmıyor, aldatmıyor. Turist, gerçeği 200 Euro olan ayakkabının imitasyonunu bilerek 20 Euro’ya alıyor. Devletimiz de zarar etmiyor çünkü esnaf arkadaşlar faturalarını muhtelif giyim olarak kesip vergisini ödüyor. Biz daha önce de söylemiştik esnafımızın haklarını savunmak için 2 avukat arkadaşımızı görevlendirdik. Sürecin sonuna kadar esnaf arkadaşlarımıza destek vereceğiz. Gerekirse Ankara nezdinde bu konuyla ilgili girişimlerde de bulunuruz" sözleriyle esnafa destek çıktı.