Alanya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e koştu

 Alanya Haber giriş: 11 Mart 2019, Pazartesi 19:41, Güncelleme: 3 yıl önce
Alanya, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e koştu
Abone ol

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi tarafından organize edilen 19. Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Alanya Halk Koşusu ‘Atatürk’e Koşalım, Atatürk’le Koşalım’ etkinlikleri çok sayıda vatandaş ve sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu'nun ortaklaşa organize ettiği, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen yarışlara yarı maratonda 72, halk koşusu 5 kilometrede 168 ve 2 kilometrede 48 sporcu mücadele etti.

Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu
Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu

Yarı maratonda mücadele eden Natalia Gyurten 1 saat 27 dakika 54 saniye ile birinci, Berfin Boduc 1 saat 53 dakika 38 saniye ile ikinci ve Hande Nilay Falay 2 saat 15 dakika 50 saniye ile üçüncü oldu. Erkeklerde Hasan Turgut 1 saat 12 dakika 55 saniye ile birinci, Levent Kuva 1 saat 18 dakika ile ikinci, Yusuf Aslan 1 saat 20 dakika 9 dakika ile üçüncü oldu. Dereceye girenlere ödüllerini Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Aydın Özbaş ve Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilileri verdi.

Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu
Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu

İŞTE ADD TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA;

10 Mart 2019 tarihinde koşulan 19. Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Halk Koşusu 2.000 m. ve 5.000 m. koşuları tamamlandı. Harika bir günde harika bir ortamda koşulan Yarı Maraton ve Halk Koşusu sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Organizasyon yer alan başta Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediye Başkanlığı, Alanya Gençlik ve Spor Merkezi olmak üzere yarışta görev alan herkese  göstermiş oldukları üstün gayretlerinde ötürü çok teşekkür ederiz.

Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu
Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu

09 Mart 2019 Cumartesi günü kayıtları yapılan sporcularımız saat 10.00' da Yarı Maraton Startıyla yarışa başlamışlardır. Bu yıl özellikle Yarı Maratona katılan 487 göğüs numaralı Emrullah Gülşen 79 yaşında olmasına rağmen koşu tamamlamış ve herkese örnek olmuştur. Kendisini ayrıca tebrik ediyoruz.

Mutlu ve Huzurlu bir ortamda gerçekleştirilen 19.Alanya Yarı Maratonu ve Halk Koşusunda halkımızın eğlenceli bir gün geçirmesi ADD Alanya Şube Başkanlığı olarak bizi ayrıca mutlu etmiştir. Tüm Halkımıza katılımlarından dolay teşekkür ederiz.

Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu
Alanya, Ulu Öncer Atatürk'e koştu

Yapılan ödül töreninde sporculara ödüllerini takdim edenlere ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

ÖDÜL VERENLER

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali YENİALP

Altid Yönetim Kurulu Üyesi Hızır BOZDOĞAN

ADD Alanya Şube Başkanı Aydın ÖZBAŞ

ADD Alanya Şube Başkan Yardımcısı H.İbrahim BAYTEKİN

ADD Alanya Şube Yazmanı Osman BAKICI

ADD Alanya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Zuhal SİRKELİ