Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti-manset.jpg)
TVF Erkekler 1. Lig'de Play-Off müsabakalarını yenilgisiz lider olarak tamamlayan ve tarihinde ilk kez Efeler Ligi'ne yükselen Alanya Belediyespor, dün akşam yapılan coşkulu bir kutlama ile şampiyonluğunu kutladı
TÜRKİYE Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından Ankara'da organize edilen TVF Erkekler 1. Lig Play-Off finallerinde tarih yazarak Efeler Ligi'ne yükselen Alanya Belediyespor'un şampiyonluğu, büyük bir etkinlikle kutlandı.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti.jpg)
Şampiyonluk kupası ile birlikte Atatürk Anıtı önünden başlayarak üstü açık otobüsle şehir turu yapan takım, ardından Alanya Belediye Hizmet Binası yanındaki Ramazan Meydanı'na gelerek protokol üyeleri ve vatandaşlarla şampiyonluğu kutladı.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_1.jpg)
Tek tek isimleri anons edilen takım oyuncuları ve teknik heyet üyeleri sahneye çıkarak vatandaşları selamladılar.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_2.jpg)
Kutlama programına Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediyespor Başkanı Mehmet Erken, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve çok sayıda taraftar katıldı.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_3.jpg)
"6 YILLIK BÜYÜK EMEĞİN KARŞILIĞINI ALDIK"
Kutlamada konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Bugün Alanya'mızda spor branşı adına önemli günlerden birisi. 'Sporun Başkenti Alanya' sloganımızı boşuna söylemediğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_4.jpg)
Süper Lig'de Alanyaspor'umuz var. Bugün de en üst ligde, Efeler Ligi'nde bir takımımız daha var. Spor demek kardeşlik demek, spor demek başarı demek, spor demek saygı, sevgi demek. Ekibimize bizler çok inandık. 6 yıllık büyük bir emeğin karşılığında bugün takımımız şampiyon olarak Efeler Ligi'ne yükseldi.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_5.jpg)
Bir kez daha şahsım ve Alanya'mız adına takımımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi. Başkan Yücel, konuşmasının ardından şampiyonluk kupasını konfeti yağmuru altında takım kaptanına takdim etti.
![Alanya Şampiyonları EFE'leri bağrına bastı](/2023/04/09/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti/alanya-sampiyonlari-efe-leri-bagrina-basti_6.jpg)