Alanya'nın SOL yumruğu: Semra Karadağ

 Alanya Haber giriş: 08 Mayıs 2020, Cuma 21:01, Güncelleme: 2 yıl önce
Alanya'nın SOL yumruğu: Semra Karadağ
Abone ol

Son yerel seçimlerde İstanbul’da CHP'nin Ekrem İmamoğlu’yla seçimleri tarihi bir başarıyla almasının arkasında Canan Kaftancıoğlu'nun tartışmasız etkisi olduğu biliniyor. Semra Karadağ ise, CHP Alanya’nın Canan Kaftancıoğlu'su olarak görülüyor.. Kentteki neredeyse tüm etkinliklerde öne çıkan Semra Karadağ kimdir?

Coşkun Karadağ başkanlığında CHP Alanya ilçe teşkilatının üyeleriyle koordineli olarak çalışması sonuçlarını vermeye başladı. CHP Alanya ilçe örgütünün Antalya BŞB nin hizmetlerini de yakından takip etmesi ve halkla iç içe olmasıyla 2023 Yerel seçimlerin de Belediye Başkanlığında halk arasında beklentiler arttı.

Alanya'nın SOL Kolu: Semra Karadağ
Alanya'nın SOL yumruğu: Semra Karadağ

İşte bu noktada ortaya çıkan Kaftancıoğlu modelinin bir modeli Alanya’da göze çarpmaya ve dikkat çekmeye başladı; SEMRA KARADAĞ..

O bir emekli öğretmen… Ancak emekliliğinden sonra Alanya’da özellikle kamu yararına çalışan dernekler ile emekçi sivil toplum örgütleriyle yakın çalışması, O’nun kamuoyunda sevilen bir kadın örgütçü olmasını sağladı.

Alanya'nın SOL Kolu: Semra Karadağ
Alanya'nın SOL yumruğu: Semra Karadağ

Kamuoyunda SOL düşünceli derneklerin hemen her etkinliğinde ön planda yer alan Semra Karadağ’a bu yönüyle ALANYA’NIN CANAN KAFTANCIOĞLU’su olarak bakılıyor.

Alanya'nın SOL Kolu: Semra Karadağ
Semra Karadağ ve eşi CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve torunları.. (not: Sosyal medyadan alınan bu fotoğraf, covid-19 salgını öncesine aittir.)

Eşi Coşkun Karadağ’ın CHP Alanya ilçe başkanı olmasına rağmen çalışmalarını daha çok parti dışında olan ÇYDD , Pir Sultan Abdal Derneği, Eğitim-Sen, gibi derneklerin etkinliklerinde yer alıyor.