Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Lisesi yurdunda skandal iddia!

 Alanya Haber giriş: 10 Ocak 2024, Çarşamba 11:50., Güncelleme: 4 ay önce
Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Lisesi yurdunda skandal iddia!
Abone ol

Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi'ne okuyan iki depremzede kız kardeş, beraber uyuduğu için "eşcinsel" denilerek yurttan atıldığı iddia edildi. Olayın ardından konuşan baba Mehmet Tuzsuz, "Benim çocuklarım göçük altında kaldı. 'Çocuklarım Korkudan birlikte yatıyorlar', 'bunlar eşcinsel' dedi yurt müdürü. Çocuklarınızın siciline işler diye beni tehdit ederek yurttan attılar.." dedi. Olayın basına yansımasının ardından yurt yönetimin konuyu örtbas etmeye çalıştığı öne sürülüyor. İddiaların ardından Antalya Valiliği soruşturma başlatıldığını duyurdu

Gazeteci Mustafa Dilek'in haberine göre, Hatay'da depreme yakalanan ve 4,5 saat boyunca göçük altında kalan 16 yaşındaki sporcu tek yumurta ikizi depremzede kız kardeşler, okula devam edebilmek için kayıtlarını Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Spor Lisesi'ne aldırdı.

Babalarının aktardıklarına göre, aynı okulun yurdunda konaklamaya başlayan kardeşlerden biri, göçük altında kalmanın korkusuyla kardeşiyle aynı yatakta uyumaya başladı.

Aynı yurtta kalan öğrencilerden birinin ''birlikte uyuyorlar'' diyerek yurt yönetimine şikayet ettiği ikizler, yurttan sorumlu öğretmenle görüştü. İddiaya göre, öğretmen çocukların durumunu analiz etmek yerine "siz eşcinselsiniz" dedi.

OKULDA VE YURTTA KIZLARINIZI İSTEMİYORUZ

Daha sonrada Yurt Müdür Yardımcısı Ş.Y. çocukların babasını arayarak "Kızların eşçinsel, gel kayıtlarını al. Okulda ve yurtta kızları istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Dilek'in paylaşımına göre, 15 Aralık akşamı yurt yönetimi öğrencileri hiçbir gerekçe göstermeden yurttan attı. Öğrenciler o geceyi bir tanıdığının evinde geçirdi.

KARDEŞLERİN BABASI İSYAN ETTİ
Yaşananlara ilişkin KRT TV canlı yayınında konuşan ikizlerin babası Mehmet Tuzsuz, yetkilileri dava edeceğini ve çocukların kaydını aldırmayacağını söyledi.

Tuzsuz, şunları söyledi:

"Benim çocuklarım göçük altında kaldı. Birlikte yatıyorlar, bunlar eşcinsel alın çocukları memlekete götürün dizinizin dibinde okusunlar' dedi yurt müdürü. Ben bir babayım. Hatay'da kaç tane öğretmen var? Ben çocuklarımı okusunlar diye gönderdim, psikolojileri bozulsun diye değil. Bizi sürekli çocuklarınızın siciline işler diye tehdit ettiler. Hocam bana bir delil koyun alayım çocukları dedim. Ama ortada sadece bir öğrencinin şikayeti var. Benim çocuğum devletin çocuğu, atamazsınız dedim."

İddiaya göre Çocuklar yaklaşık 40 gündür psikolojik baskı altında. Baba çözüm bekliyor.  Baba çocuklarımın adını "okul yönetimi çıkardı ve her yere yaydılar.." diyor. 

Çirkin bir şekilde itham edilen çocukların Kick Boks da kendi yaş gruplarında Dünya birincisi diğeri ise dünya üçüncüsü.

Antalya Valiliği sosyal medyadaki iddialar üzerine konu hakkında soruşturma başlatıldığını ve önümüzdeki günlerde kamuoyuna bir açıklama yapılacağını bildirdi.

Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Lisesi yurdunda skandal iddia!
Alanya Mevlüt Çavuşoğlu Lisesi yurdunda skandal iddia!