Alanya'da sokak ortasında darp olayı: Kadın polis ikilinin saldırısına uğradı

 Alanya Haber giriş: 12 Nisan 2023, Çarşamba 20:37, Güncelleme: 12 ay önce
Alanya'da sokak ortasında darp olayı: Kadın polis ikilinin saldırısına uğradı
Abone ol

Alanya'da sokak ortasında eşine şiddet uygulayıp darp ettiği anlara ilişkin Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 'Polis karakolunda olaya ilişkin adli işlemlerin yapıldığı esnada, O.K. ve B.K. işlemlerin yapılmasına direnmişler, görevli polis memurlarına saldırarak kadın polis memurunu yaralamışlar' ifadeleri kullanıldı.

ALANYA Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin imzasıyla yapılan basın açıklaması aynen şöyle:
"Alanya'da sokak ortasında eşine kabusu yaşattı! manşeti ile basına yansıyan habere ilişkin kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür.
Resmi nikahla evli olan B.K. ile O.K'nın 10.04. 2023 tarihinde Alanya ilçe merkezinde sokak ortasında belirlenemeyen bir sebeple tartıştıkları ve akabinde O.K'nın eşi olan B.K'yı darp ederek yaraladığı, bilahare B.K'nın da eşi O.K'ya karşılık vererek onu darp edip yaraladığı olay ile ilgili olarak kolluk birimi tarafından Cumhuriyet Başsavcılımıza bilgi verilmesi üzerine, olay ile ilgili soruşturma başlatılmıştır.
Cumhuriyet Başsavcılığımız ilgili kolluk birimine, müşteki şüphelilerin ifadelerinin alınması, doktor raporlarının temin edilmesi ve olaya ilişkin delillerin toplanması talimatını vermiştir.
Polis karakolunda olaya ilişkin adli işlemlerin yapıldığı esnada, O.K. ve B.K. işlemlerin yapılmasına direnmişler, görevli polis memurlarına saldırarak kadın polis memurunu yaralamışlar, gözetim odasının kapısına tekme vurmak suretiyle zarar vermişlerdir.
Müşteki şüpheliler karşılıklı olarak birbirlerini yaralama eylemleri nedeni ile alınan ifadelerinde birbirlerinden şikayetçi olmamışlardır.
Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından adı geçen müşteki şüpheliler hakkında görevi yaptırmamak için direnme ve kamu malına zarar verme suçlarından ayrı bir soruşturma başlatılarak tutuklanmaları talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmişlerdir. Sulh Ceza Hakimliği her iki şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca adli kontrol kararına yapılan itiraz üzerine Sulh Ceza Hakimliği şüpheli O.K. hakkında tutuklama kararı vermiştir. Şüpheli O.K. yapılan işlemlerinin ardından Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna alınmıştır.
Adı geçen müşteki şüphelilerin birbirlerine karşı gerçekleştirdikleri eşi kasten yaralama suçları yönünden soruşturma devam etmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."