Alanya'da o afişe tepki yağdı: Çocukların rüyasına kabus gibi çöker

 Alanya Haber giriş: 05 Aralık 2023, Salı 21:17., Güncelleme: 6 ay önce
Alanya'da o afişe tepki yağdı: Çocukların rüyasına kabus gibi çöker
Abone ol

Alanya'da bir döviz firmasının dış cephesine asılan ve üzerine Hamas'ın Silahlı kanadı El-Kassam Tugayları'nın sözcüsü 'Ebu Ubeyde'ye bin selam olsun' yazılı afiş Alanya gündeminde geniş yankı uyandırdı. Sosyal medyada çok sayıda tepki mesajı yağdı ve yetkililerin o afişi kaldırmaları istendi. Özellikle çevresi okul olan ve binlerce öğrencinin kullandığı yola asılan afişin 'ürkütücü ve korkunç' olduğu gerekçesiyle çocukların olumsuz yönde etkilendiği ifade ediliyor.. Diğer yandan bu afişin turizme ve şehrin huzur ortamına da zarar verdiğine dikkat çekiliyor.

Alanya'da bir işyerine asılan o afişe tepki yağdı;

Özellikle sosyal medya platformları ve whatsapp gruplarında afişe çok sayıda tepki mesajları ve yorumlar yapılıyor.

Afişin korkutucu ve ürkütücü tasarımının şehrin genel huzurunu bozduğu yönde eleştirilirken, afişin önünden geçen turlstler Alanya'yı 'bir ortadoğu ülkesinde mi tatil yapıyoruz' etiketiyle yabancı gruplarda paylaşıyor..

'ÇOCUKLAR KORKUYOR'

Özellikle sabah saatlerinde çocuklarını okula bırakmak için evlerinden çıkan vatandaşlar ise karşılarında gördüğü dev afişle şoke oldu..  

Özellikle Türkiye hariç tüm avrupa ülkeleri tarafından 'terör örgütü' olarak kabul edilen bir örgütün sözcünün resminin dev afişi gören Avrupalı turistin dolarına endeksli Alanya turizmine verilebilecek zarara dikkat çekilen yorumlar öne çıktı.

Alanya'nın en kalabalık ve turistik noktalarından olan Atatürk Bulvarı'nda bir dövizcinin dış cephesine asılan dev postere kamuoyundan tepki yağdı;

TÜRKLER İÇİN BİR SELAM YOKTU

Asılan afişin ardından Alanya kamuoyunda Suriye'de, Irak'ta, Libya'da binlerce kahraman Türk askeri şehit olurken, Türkistan'da, Uygur Türkleri'nin maruz kaldkatliamında uğrarken, Viyana’da, Bosna’da, Mora’da, Tri Poliçe’de, Hocalı'da Balkanların diğer bölgelerinde Türkler halen bugün de yer yer soykırıma uğrarken Arap dünyasının sessizliğine de gönderme yapılan yorumlar öne çıkıyor..

Alanya'da o afişe tepki yağdı: Çocukların rüyasına kabus gibi çöker
Alanya'da o afişe tepki yağdı: Çocukların rüyasına kabus gibi çöker

İşte o eleştirilerden bazıları;

- 'Binlerce öğrencinin geçtiği yolda bu ürkütücü afişi çocuklara nasıl izah ediyorsunuz'

-  'Avrupa ülkelerinde 'resmen terörist' listesinde yer alan bu örgüt lideri için Avrupalının dolarına muhtaç olmak!..

-  'Alanya'daki Türk milliyetçileri bu afişe ne diyor..'

-  'Oradan geçen binlerce öğrencinin kabuslarına girer bu afiş..'

- 'Bu afiş yabancı forumlarda ve sosyal medyalarda paylaşılıyor ve Alanya terörize bir şehir miş gibi lanse ediliyor, çok yazık!'

- 'Kimse savaş istemez, özellikle kadın çocuk katleden hangi ülke örgüt olursa buna İsrail dahil HAMAS veya PKK olsun bir teröristtir oluşumdur..'

-  'Çin'de Uygur Türklerine kıyımda da böyle tepki verildi mi'

-  'Doğu Türkistan'daki ırkdaşlarımız için bir Arap böyle bir afiş astı mı'

-  'Burası Ortadoğu ülkesi değil..'

- 'Suriye'de Irak'ta Libya'da ve bedevi çöllerinde kahraman askerimiz şehit olurken böyle bir afiş asıldı mı..'