Alanya’da 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

 Alanya Haber giriş: 20 Ocak 2023, Cuma 23:21., Güncelleme: 2 yıl önce
Alanya’da 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
Abone ol

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı yarı yıl tatili bugün başladı. Alanya’da yarıyıl tatiline giren 63 bin öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer Şehit Coşkun Nazilli İlkokulu’nu ziyaret etti.

Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde Alanya Belediye Başkan Vekili Fevzi Alaettinoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti.

Kaymakam Ürkmezer ilk karne heyecanı yaşayan 1. sınıf öğrencilerini ziyaret ederek öğrencileri tebrik etti ve karnelerini dağıttı. Ürkmezer öğrencilerle konuşarak “Değerli öğrenciler bugün karne alıyorsunuz. Derslerinize çalışıp emek vererek okulun ilk dönemini bitirdiniz. Önünüzdeki 15 tatili güzel bir şekilde geçirin. Hepinizi tebrik ediyor iyi tatiller diliyorum” dedi.

Alanya’da 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
Alanya’da 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Konuşmanın ardından öğrenciler Kaymakam Ürkmezer, Başkan Vekili Fevzi Alaettinoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’dan karnelerini aldılar.
Karne töreninin ardından konuşan Ürkmezer öğretmenlerle konuşarak “Değerli öğretmen arkadaşlar bugün itibariyle 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini bitirdik. Biz geçmişte olduğu gibi bu dönemde okullarımızı ziyaret etmeye devam ettik. Amacımız öğrencilerimizin yanında olarak onlara eğitim hayatında elimizden gelen desteği sağlamak. Bu dönem olduğu gibi bu dönemden sonrada öğrencilerimiz için yaptığımız çalışma ve faaliyetleri sürdürmeye devam edeceğiz. Özellikle öğrencilerimizin akademik başarısı, değerler eğitimi, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirmeleri için yine aynı şekilde üretken bir anlayışla çalışacağız. Bunların yanı sıra öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarını mutlaka kazanmalarını sağlamalıyız. Emek ve gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor iyi tatiller diliyorum” dedi.