Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü

 Alanya Haber giriş: 08 Aralık 2022, Perşembe 21:29., Güncelleme: 2 yıl önce
Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü
Abone ol

Şekerhane Mahallesi’nde eski Cuma Pazarı alanına yapılan Alanya Kapalı Otopark, Pazar Alanı, Sinema ve Dijital Kütüphane Projesi inşaatı iddiaya göre yoğun yağışların ardından kalıplarda meydana gelen şişmeden dolayı çöktü. 60 işçinin çalıştığı esnada meydana gelen çökmede iki işçi hafif şekilde yaralandı.

 Cuma Pazarı alanına yapılan Alanya Kapalı Otopark, Pazar Alanı, Sinema ve Dijital Kütüphane Projesi inşaatında çökme meydana geldi. Zemin katta beton döküldüğü sırada tablanın çökmesi sonucu bir işçi hafif şekilde yaralandı.

Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü
Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü

YARALI İŞÇİLER TABURCU EDİLDİ.

Yaralı 2 işçi olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı hastanede ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü
Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü

ALANYA BELEDiYE BAŞKANI ADEM MURAT  YÜCEL’DEN CUMA PAZARI İNŞAATI AÇIKLAMASI

Başkan Adem Murat Yücel Cuma Pazarı inşaatında yaşanan kazanın hemen sonrasında bölgeye giderek incelemelerde bulundu. İşçilere geçmiş olsun diyen Başkan Yücel, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yücel'in açıklaması;

Cuma Pazarı alanında devam eden inşaat alanımızda bugün bir kaza ile karşılaştık. Neredeyse 50 – 60 işçi bugün burada çalışıyordu en sevindirici yanı herhangi bir ağır yaralanma olmamasıdır ve canımıza bir tehlike gelmemesidir.

Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü
Alanya Cuma Pazarı İnşaatı çöktü

Daha da fazla yağmurlar olacağı için son rötuşları yapıp bu ay sonunda bitirmek istiyorduk, 10 gündür hummalı bir şekilde tüm önlemleri alarak, dikkatli ve kontrollü bir şekilde çalışıyorduk ve sondan bir önceki kademedeydik. Yaklaşık 1750 metrekarelik alandaki kalıp ve demir bağlama işlemlerini tamamlamak üzereydik ve bundan sonra 450 metrekarelik bir alanımız kalmıştı.

'ŞİDDETLİ YAĞMUR NEDENİYLE KALIPLARDA ŞİŞME MEYDANA GELDİ'

Dün akşamki şiddetli yağmur nedeniyle kalıplarda şişme ve birkaç tanesinde kayma meydana geldi. Bu yüzden çalışılan 1750 metrekarelik alanın 140-150 metrekarelik bir bölümünde kalıp kazası meydana geldi. Arkadaşlarımız sabaha kadar burayı toparlayacak ve sabaha kadar düzelteceğiz. Yani çalışmalara Allah’ın izniyle devam ediyoruz. 2-3 gün içerisinde aynı yerdeki çalışmalarımız devam edecek ve son tabliyeleri atacağız.

Bizim için en sevindirici yanı hiçbir arkadaşımız yaralanmadı. Sadece bir arkadaşımızın suratında, bir diğer arkadaşımızın da vücudunda ufak çizik var. Birazdan onlarda evlerine taburcu olacaklar sağ salim.