Alanya Belediyesi evsiz vatandaşlar için harekete geçti

 Alanya Haber giriş: 12 Aralık 2019, Perşembe 16:30, Güncelleme: 3 yıl önce
Alanya Belediyesi evsiz vatandaşlar için harekete geçti
Abone ol

Geçtiğimiz hafta İstanbul Avcılar'da sokaklarda yaşayan 70 yaşındaki Rüstem Tamam geceleri uyuduğu bazanın içinde soğuktan donmuş olarak ölü bulunmuştu. Alanya'da da havaların soğumasıyla birlikte Alanya Belediyesi, sokakta yaşayan evsiz yoksul vatandaşlara yardım eli uzatıyor..

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte zor olan yaşam koşulları daha da zorlaşan evsiz vatandaşlar, Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak anlaşmalı otellere yerleştiriliyor.

ANLAŞMALI OTELLERE YERLEŞTİRİLECEKLER

Başkan Yücel’in talimatıyla sokakta yaşamak zorunda kalan evsiz vatandaşlar için harete geçildi. Zorlu kış şartlarında sokakta yaşamak zorunda kalan vatandaşlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne direk müracaat ederek ya da onları gören vatandaşların müracaatıyla ekipler tarafından bulunduğu yerden alınarak anlaşmalı otele yerleştiriliyor.

ALANYA HAVA DURUMU

VATANDAŞLAR DA YARDIMCI OLABİLİR

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, yaptığı açıklamada; “Soğuk kış gecelerinde sokakta yaşamak zorunda kalan evsiz vatandaşlarımızı görenler, 444 82 07 numaralı Çözüm Masası’ndan ya da Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze direk müracaatla onlara yardımcı olabilirler.” dedi.