Alanya Anadolu Hastanesi satıldı: İşte yeni sahibi

 Alanya Haber giriş: 04 Ocak 2024, Perşembe 20:45., Güncelleme: 7 ay önce
Alanya Anadolu Hastanesi satıldı: İşte yeni sahibi
Abone ol

Son dakika. AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın 'gizli ortağı' olduğu öne sürülen Alanya Anadolu Hastanesi Koç Holding bünyesine geçti.. Koç Holding, Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret'in (KMC) sermayesinin yüzde 80'ini satın almak için anlaşma imzaladı. 110 milyon avroluk anlaşmayla Koç Holding, Alanya Anadolu hastanesi ve Antalya'nın merkez, Kemer, Belek, Side, Aspendos ve Lara ilçelerinde bulunan 6 hastaneyi satın almış oldu..

SON DAKİKA. ALANYA ANADOLU HASTANESİ KOÇ HOLDİNG'İN OLDU..

Koç Holding’ten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, anlaşmanın 110 milyon avroluk bir bedelle gerçekleştirildiği belirtildi. Anlaşmanın tamamlanması için Rekabet Kurulu onayı alınması gerekiyor.

Koç Holding, sağlık sektöründe faaliyet gösteren Anadolu Hastaneleri Grubu’nun sahibi. Bu satın almayla birlikte Koç Holding’in sağlık sektöründeki hastane sayısı 20’ye yükselmiş oldu.

TURİZM YATIRIMI!

Satın almayla ilgili konuşan Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, “Antalya, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri ve bu satın almayla birlikte sağlık turizmine yönelik yatırımlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK ÖZEL HASTANE GRUBU HALİNE GELDİ

KMC Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Fatih Çaylak ise “Bu anlaşmayla birlikte KMC, Türkiye’nin en büyük özel hastane gruplarından biri haline geldi. Koç Holding ile birlikte sağlık sektöründe yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı