AGC Başkanı Gaye Coşkun’dan Cumhuriyet mesajı

 Alanya Haber giriş: 28 Ekim 2023, Cumartesi 00:30., Güncelleme:
AGC Başkanı Gaye Coşkun’dan Cumhuriyet mesajı
Abone ol

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan AGC Başkanı Coşkun, “Türkiye'nin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği başarılar, Cumhuriyet’in sağlam temeller üzerine kurulduğunun en büyük göstergesi” dedi.

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı Gaye Coşkun, cumhuriyetin temel değerleri etrafında kenetlenen milletin birçok zorlukla karşılaşsa da bu değerlere olan inancını hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan Coşkun, “29 Ekim 1923'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünde ulusumuzun bağımsızlık, özgürlük ve birlik içinde, aydınlık bir geleceğe doğru attığı büyük adımı coşkuyla kutluyoruz. Bir asırlık süreç içerisinde, cumhuriyetin temel değerleri etrafında kenetlenen milletimiz, birçok zorlukla karşılaşsa da, bu değerlere olan inancını hiçbir zaman kaybetmemiştir. Bu süre zarfında, Türkiye'nin ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği başarılar, Cumhuriyetin sağlam temeller üzerine kurulduğunun da en büyük göstergesidir. Biz gazeteciler, Cumhuriyetimizin 100 yılında ülkemizde yaşanan gelişmeleri her türlü yaşanan olumsuzluklara rağmen; tarafsız, objektif ve ilkeli bir şekilde kamuoyuna duyurmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm meslektaşlarımız başta olmak üzere halkımızla; gelecek yüzyıllarda da Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkarak, aydınlık yarınlar için birlikte çalışmaya devam edeceğimize inancımız tamdır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Basın, bir milletin müşterek sesidir" sözünü hatırlatarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında, basın özgürlüğünün ve demokrasinin önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Gazetecilik mesleğinin, demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu asla unutmamalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizi kuran tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimize kutluyoruz.” dedi.