AGC Başkanı Gaye Coşkun’dan 29 Ekim mesajı: Sonsuza kadar cumhuriyet

 Alanya Haber giriş: 28 Ekim 2022, Cuma 22:30., Güncelleme:
AGC Başkanı Gaye Coşkun’dan 29 Ekim mesajı: Sonsuza kadar cumhuriyet
Abone ol

Alanya Gazeteciler Cemiyeti(AGC) Yönetim Kurulu gazeteciler ile Atatürk Anıtı’nda 29 Ekim törenlerine katıldı. AGC Başkanı Gaye Coşkun, anıta çelenk bıraktıktan sonra yaptığı açıklamasında; ‘Türk Milleti’nin her ferdi Cumhuriyetin 99’ncu yılını coşku ile kutluyor’ diyerek haklı gurura dikkat çekti.

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 1919 yılında ‘Zaferden sonra hükümet biçimi Cumhuriyet olacaktır’ notu ile hedef koyduğu Cumhuriyet’in ilanı 29 Ekim 1923’te gerçekleşti. Türk milleti olarak 99 yıldır aynı duygularla Cumhuriyet gururunu yaşıyoruz. Bugün ve gelecekte bu haklı gururu yaşamaya devam edeceğiz ve sonsuza kadar Cumhuriyetinizin, bağımsızlığın savunucusu olacağız” dedi.

'SAYGI SEVGİ VE MİNNETLE'

Coşkun açıklamasını şöyle sürdürdü: “99 yıldır bizler, hukukun üstünlüğü ve Türk Milletinin hür iradesini ülke sınırlarına taşıyabilmenin en büyük gururu olarak Cumhuriyeti yaşıyoruz. Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için cananı feda eden, başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bu kutlu günde saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.