Adil Çelik'ten 'kayırma' iddialarına KHK'lı savunma

 Alanya Haber giriş: 29 Kasım 2019, Cuma 19:34, Güncelleme: 2 yıl önce
Adil Çelik'ten 'kayırma' iddialarına KHK'lı savunma
Abone ol

Günlerdir ilçe gündemini işgal eden ve son olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak tarafından TBMM’ye taşınan Dr. Adil Çelik’in Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanması konusunda Çelik sessizliğini bozdu.

Gazipaşa Belediye Başkanlığı görevinin ardından bir süre önce Başhekimlik görevine atanan Çelik hakkında TBMM’ye soru önergesi veren CHP’li Antalya Milletvekili Budak önergesinde “Gazipaşa Devlet Hastanesinde pek çok uzman doktor görev yapıyor.

"SEÇİMİ KAYBEDEN AKP'Lİ BAŞKANLAR ÖDÜLLENDİRİLİYOR.."

Ancak nedense seçimi kaybetmiş AKP’li belediye başkanı, üstelik uzmanlığı bulunmadığı halde Sağlık Bakanlığı tarafından başhekimlik görevine atanıyor. AKP, seçimi kaybeden isimlerini adeta bir seçim tesellisi olarak devlet kadrolarına yerleştirmeye, onları ödüllendirmeye devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER

"KHK'DA GEREKLİ AÇIKLAMA VAR"

Hakkında yapılan itham ve eleştrilerde bulunanlara 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yi (KHK) işaret eden Çelik, “Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatının yeniden yapılandırılması hakkındaki 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede atamamızın usulüne ilişkin tüm bilgiler yer alıyor. 25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili KHK’da ‘Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilenlerden uygun niteliklere sahip olanlar, kendilerinin isteği ve kurumlarının muvafakatı ile ekli (II) sayılı cetvelde belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli statüde istihdam edilebilir’ ifadesi yer alıyor. Dolayısıyla KHK ile düzenlenen yönetmelikte şahsımın atanmasına ilişkin bir usulsüzlük söz konusu değil. Aksi halde böyle bir görevi ne ben kabul ederdim, ne de Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca bu atamaya onay verirdi. Bu saatten sonra tek gayemiz edindiğimiz tecrübeleri ilçemiz ve hemşerilerimiz yararına kullanmaktır” dedi.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER