Adem Murat Yücel Kimdir?

 Alanya Haber giriş: 26 Aralık 2023, Salı 10:55., Güncelleme: 7 ay önce
Adem Murat Yücel Kimdir?
Abone ol

Alanya siyasetinin son yıllarına damga vuran, 2 dönem Kestel 2 dönem de Alanya Belediye Başkanlığı yapan Adem Murat Yücel 31 Mart tarihinde yapılacak olan 2024 Türkiye Yerel Seçimleri'nde yeniden MHP'nin Alanya Belediye Başkan Adayı oldu! Peki Adem Murat Yücel kimdir?

Ankara'da AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı toplantıdan 'Alanya' kararı netlik kazandı. Antalya'da 5 ilçede (Alanya, Gazipaşa, Korkuteli, Demre, Finike) MHP adayları seçmen karşısına çıkacak.. Alanya'da ise MHPnin adayı Adem Murat Yücel kesin.. İşte Yücel hakkında merak edilenler 

ADEM MURAT YÜCEL KİMDİR
25 Mayıs 1975 yılında Alanya’da dünyaya geldi. Hayate Hanım İlköğretim Okulu’ndan sonra Alanya Lisesi’ni bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.

Vatani görevini yedek subay olarak Kıbrıs’ta tamamladı. Alanya ve Kestel Mahallesi'nde kuyumculuk ve akaryakıt işletmeciliği sektörlerinde iş hayatına atıldı. 2001 yılından itibaren aktif olarak siyasetin içinde yer alarak, Doğruyol Partisi (DYP) Alanya İlçe Teşkilatı’nda başkan yardımcılığı görevinden büyük kongre üyeliğine kadar çeşitli görevler üstlendi.

TÜRKİYE'NİN EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI!

2004 yılında Kestel’de yapılan seçimlerde Kestel Belediye Başkanı seçildi ve Türkiye’nin en genç belediye başkanları arasına girdi. 2009 yılı yerel seçimlerinde de Kestel halkının teveccühü ile belediye başkanlığı seçimlerini ikinci kez kazandı. 30 Mart 2013 tarihi itibariyle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında siyasi çalışmalarını sürdürmeye karar verdi. 8 Aralık 2013 tarihinde de MHP’nin Alanya Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde Alanya Belediye Başkanı seçildi. Belediye başkanlığı görevini sürdüren Adem Murat YÜCEL 18 kasım 2015 tarihinde Alanya Tanıtım Vakfı(ALTAV) nın yeni başkan'ı olarak seçildi.31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde yeniden Alanya Belediye Başkanı seçilerek Alanya'ya hizmet etmeye devam etmektedir. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Rusça biliyor.

Yıldız Yücel ile evli olan çiftin Mehmet, Emir ve Zeynep isimli üç çocuğu var.

Adem Murat Yücel Kimdir?
Yıldız Yücel ile evli olan çiftin Mehmet, Emir ve Zeynep isimli üç çocuğu var.

Görev ve Hizmetleri

- Alanya Belediye Başkanlığı(2 dönem) halen
- Alanya Tanıtım Vakfı Başkanlığı
- Kestel Belediye Başkanlığı (2 dönem)
- Alanya Sulama Birliği Başkanlığı (2 dönem)
- Alanya Turizm ve Hizmet Birliği Üyeliği (2 dönem)
- Kestel Belediyespor Kulübü Başkanlığı (3 dönem)
- Gökbel Yaylası Koruma ve Yaşatma Derneği Üyeliği
- Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeliği
- Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı
- Alanya Üniversite Yaşatma ve Yaptırma Derneği Üyeliği
- Alanya Kent Meclisi Üyeliği
- Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği üyeliği