ADD Başkanı Zuhal Sirkeli'den 30 Ağustos mesajı

 Alanya Haber giriş: 29 Ağustos 2019, Perşembe 14:23, Güncelleme:
ADD Başkanı Zuhal Sirkeli'den 30 Ağustos mesajı
Abone ol

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sirkeli mesajında, 'Yeni Türkiye', 'Yeni Tarih' anlayışı, ülkemizin kurtuluş ve kuruluş sürecini, mücadeleleri ve zaferlerle taçlandırdığımız şanlı savaşlarımızı inkar edenlerin anlayışıdır... dedi

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı..


Açıklamada şu sözlere yer verdi :

Mustafa Kemal Atatürk 26 Ağustos 1922'de saat 5:30' da Kocatepe'de Büyük Taarruz'un başlama emrini verdiği an Türk milletinin iki yüzyıldan beri süren kötü talihinin de sona erdiği andır. Kocatepe'de mutlak bir zaferin işaretini veren top ateşleri aynı zamanda tam bağımsız, özgür, egemen ve çağdaş bir cumhuriyetin kurulacağının da müjdesini veriyordu.

30 Ağustos Zaferi yurdumuzu istiladan kurtardı, Lozan'ı getirdi. Lozan Cumhuriyeti, Cumhuriyet ise devrimleri, devrimler ise aydınlanmanın yolunu açtı. Artık devletimiz "Hasta adam" değil, bütün dünyanın saygınlığını kazanmış bir devlet oldu. Bugün Müslüman ülkeler arasında farklı bir konumdaysak bunu kuruluş felsefesinde aramamız lazım. Kurucu irade Türkiye Cumhuriyeti'ni ulusal, üniter, laik, demokratik bir hukuk devleti olarak belirlemiştir.

"YENİ TÜRKİYE, YENİ TARİH" ANLAYIŞI, KURTULUŞ VE KURULUŞ SÜRECİNİN İNKARI DEMEKTİR..

30 Ağustos emperyalizmin yenilgisidir. Mustafa Kemal Atatürk’ ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir. Son yıllarda özel çaba harcanarak ‘’Yeni Türkiye, Yeni Tarih’’ çalışmaları için uğraşıldığını görüyoruz ve biz buna karşı olduğumuzu her zaman dile getirmeliyiz. ’’Yeni Türkiye,Yeni Tarih’’ anlayışı, Kurtuluş ve Kuruluş sürecinin, verilen büyük savaşın ve mücadelenin inkarı demektir. Kurtuluş ve Kuruluş değerlerimize, cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarabiliriz.

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi olarak tüm halkımızın bu güzel topraklar üzerinde özgür ve bağımsız yaşamasını sağlayan, başta Ulu Önderimiz Büyük  Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda etmekten bir an olsun bile tereddüt etmeyen aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor ve Zafer Bayramını içtenlikle kutluyoruz. Saygılarımızla.