ADD Alanya'dan Manifesto Gibi 23 Nisan Açıklaması

 Alanya Haber giriş: 22 Nisan 2019, Pazartesi 21:14, Güncelleme:
ADD Alanya'dan Manifesto Gibi 23 Nisan Açıklaması
Abone ol

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. İlçe Başkanı Zuhal Sirkeli tarafından yapılan manifesto gibi açıklamada, Emperyalist güçleri yenerek, çürümüş ve yozlaşmış bir imparatorluktan yepyeni demokratik ve laik, çağdaş ve aydınlık bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğuna dikkat çekildi..

Atatürkçü Düşünce Derneği Alanya Şubesi tarafından yapılan 23 Nisan açıklaması;

ADD ALANYA 23 NİSAN BASIN AÇIKLAMASI

23 Nisan 1920 milletimizin esaretten kurtularak, egemenliği kendi eline aldığı gündür. 
Emperyalist güçleri yenerek, 
• çürümüş ve yozlaşmış bir imparatorluktan yepyeni bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, 
• demokratik ve laik bir yönetim biçiminin gerçekleşmesi, 
• çağdaş ve aydınlık bir yaşam biçiminin belirlenmesi 
ve bunun için yapılan tüm yenilikler, 23 Nisan 1920 tarihinde Mustafa Kemal’in liderlik ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin attığı kararlı adımlarla gerçekleşmiştir. 
Ulusal Egemenliğimizin simgesi Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 99. yılını kutluyoruz. Buna bağlı olarak yeryüzünde çocuklara armağan edilmiş tek bayram olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı da coşkuyla kutluyoruz. 
Türkiye’nin 99 yıllık tecrübesi ve 23 Nisan 2019’da geldiğimiz nokta, bizlere bugün çok büyük sorumluluklar yüklemektedir. Bugünkü savaşımız, 99 yıl önce olduğu gibi bağımsızlık savaşıdır. Ulusal egemenliğimiz ve bağımsızlığımıza yönelik saldırılar ve politikalar, şu temel gerçeği gözler önüne sermektedir. Milli bayramlarımıza, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına, vatanımıza, milletimize, bağımsızlığımıza ve demokrasimize sahip çıkmak için, mücadeleye birlik ve beraberlik içinde devam etmemiz gerekmektedir. Önce saraydan alınıp millete verilen egemenlik hakkı, tam tersi olarak milletten alınıp saraya verilmektedir. Türk ulusu, kanla, irfanla kurduğu Cumhuriyete ve onun temel değerlerine mutlaka sahip çıkacaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürkçü Düşünce derneği Alanya Şubesi olarak başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor, aziz şehitlerimize rahmet diliyor, bütün milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz. 
Zuhal Sirkeli 
Atatürkçü Düşünce Derneği 
Alanya Şube Başkanı