Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu

 Alanya Haber giriş: 19 Mart 2024, Salı 10:37., Güncelleme: 3 ay önce
Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu
Abone ol

Avsallar Mahallesi'nde bir otelde depo sorumlusu olarak çalışan Ayhan Fidanboy, eski komşusu Necmettin But tarafından tabanca ile 12 el ateş edilerek öldürüldü. Cinayetin ardından kaçan ve o dönem 'mahallenin kabadayısı' lakabıyla anılan katil Necmettin But'un, 2004 yılında aşkına karşılık vermeyen 24 yaşındaki İngilizce öğretmeni Bahar Doğan’ı öldürdüğü ortaya çıktı. Katil But'un yine benzer bir gerekçeyle aynı binadaki komşusunun kızına platonik aşık olduğu ve tacize varan rahatsızlıklar verdiği için oturduğu evden çıkartıldığı öğrenildi.

Antalya'nın Avsallar Mahallesi'nde evli ve 2 çocuk babası Ayhan Fidanboy ile aynı binada oturan Necmettin But, 12 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye oldu. Geçen yıl Alanya'nın Avsallar mahallesine yerleşti. Ancak burada da kiracısı olduğu binanın sahibinin kızına platonik aşık oldu. Genç kız yüz vermeyince de rahatsız etmeye başladı. Bunun üzerine But 5 ay önce, kirayı ödemediği ve apartmandakileri rahatsız ettiği gerekçesiyle evden çıkarıldı.

Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu
Katil But, kiracısı olduğu binanın sahibinin kızına platonik aşık oldu, tacize varan rahatsızlıklar vermeye başladı.

'BUNU HESABINI SANA SORACAĞIM'

2004 yılında 24 yaşındaki Bahar Doğan'ı katleden ve cinayetten 12 yıl hapis yatan Necmettin But, binadan atılması olarak kendisine daha önce yardım eden ve sahip çıkan apartman komşusu Ayhan Fidan'a kin beslemeye başladı. Cinayetten birkaç gün önce de telefonla arayarak, "Senin yüzünden binadan atıldım. Bunun hesabını sana ödeteceğim" diye tehdit etti. Tehdidin ardından evli ve 2 çocuk babası Fidanboy,  eşi Adra'yı dikkatli olması konusunda uyardı. Eve gelmesi halinde kapıyı açmamasını istedi.

MOTOSİKLET İLE GELİP PUSU KURDU

Necmettin But, akşam saatlerinde motosiklet ile eski oturduğu binanın önüne gelerek pusu kurdu. Akşam işten gelen Ayhan Fidanboy, aracından indiği sırada Necmettin But, tabanca ile ateş etmeye başladı. Göğsüne ve başına 12 mermi isabet eden Ayhan Fidanboy kanlar içinde yere yığıldı. Fidanboy olay yerinde hayatını kaybetti.

Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu
İki çocuk babası Fidanboy olay yerinde hayatını kaybetti.

ÖĞRETMEN BAHAR DOĞAN YENİ NİŞANLANMIŞTI
2004 yılında Dicle Üniversitesi İngilizce Bölümü'nden mezun olan 24 yaşındaki Bahar Doğan, o demen de öğretmenlik için atama bekliyordu. Bahar öğretmen, 27 Kasım 2004'de astsubay Mustafa Doğancıoğlu ile nişanlanmıştı. Aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle öldürülen Bahar öğretmen aynı gerekçeyle Alanya'nın Avsallar Mahallesi'nde cinayet işleyen Necmettin But tarafından katledilmiş, yapılan yargılama sonucunca müebbet hapis cezası verilmiş ve 12 yıl cezaevinde yatmıştı. 

Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu
Henüz yeni nişanlanan ve atama bekleyen Bahar Öğretmen de 2004 yılında Necmettin But tarafından aynı gerekçeyle öldürülmüştü


KATİL HER YERDE ARANIYOR

Cinayetin ardından Necmettin But, suç aleti silah ile kaçtı. Jandarma timleri kaçan katili yakalamak için operasyon başlattı. Cinayet zanlısı But'un 2004 yılında aşkına karşılık vermediği gerekçesi ile Adana'da İngilizce öğretmeni Bahar Doğan'ı soksa ortasında öldürdüğü ve 12 yıl hapis yattığı ortaya çıktı.

ABİM SAHİP ÇIKTI BEDELİNİ CANI İLE ÖDEDİ

Ağabeyi'nin cenazesini Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan almaya gelen depremzede Ömer Fidanboy yaşananlara isyan etti. Necmettin But'a ağabeyi Ayhan Fidanboy'un sahip çıktığını da belirten Ömer Fidanboy, "Bu kişi daha önceden cinayet işlemiş. Avsallar Mahallesi'nde ona bütün bina sahip çıkmış. Ancak o binadaki bir kişinin kızına karşılıksız aşk duymuş. Etrafa rahatsızlık verince binadan çıkartılmış. Katil ağabeyimi arayıp telefonla tehdit etmiş. Tehdidin ardından ağabeyim yengemi dikkatli olması konusunda uyarmış. Ancak katil gelip ağabeyimi öldürdü. Yengem yaşananların ardından komaya girdi" diye konuştu. Ayhan Fidanboy'un cenazesi toprağa verilmek üzere Hatay'a götürüldü.

Acı gerçek, aynı gerekçe: Alanya'daki o katil bir kez daha katil oldu
Depremzede Ömer Fidanboy Bütün bina ona sahip çıktı ama!