8 bin 422 kanser hastası tedavi edildi

 Alanya Haber giriş: 10 Ağustos 2023, Perşembe 09:55., Güncelleme: 12 ay önce
8 bin 422 kanser hastası tedavi edildi
Abone ol

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Ünitesinde, 2023 yılı içerisinde toplam 8 bin 422 kanser hastasına hizmet verildi.  Doç. Dr. İsmail Beypınar 'Immünoterapi ilaçları, akıllı ilaç tedavisi ve destek tedavilerini hastanemizde başarılı bir şekilde uygulamakta..' dedi.

Ünite hakkında bilgi veren hastanede görevli Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İsmail Beypınar, “Onkoloji hastalarının tedavi sürecini konforlu bir şekilde geçirmelerini sağlamak, büyük şehirlere gidiş geliş sırasında yaşadıkları sorunları engellemek amacıyla hastanemiz bünyesinde 2020 yılından bu yana Kemoterapi Ünitemiz hizmet vermektedir. Hastanemizde onkoloji hastalarımızın yardımcı tedavi görüntüleme yöntemlerini uygulamakta, radyolojik görüntülerini de değerlendirmekteyiz. Immünoterapi ilaçları, akıllı ilaç tedavisi ve destek tedavilerini hastanemizde başarılı bir şekilde uygulamakta, tüm kanser tiplerine yönelik kemoterapi tedavilerimizi ise eksiksiz olarak yapmaktayız. 22 yatak kapasiteli Kemoterapi Ünitemizde 2023 yılı içerisinde 2 bin 127 hastamıza kemoterapi tedavisi uyguladık. 8 bin 422 onkoloji hastamıza ise ayaktan muayenesini gerçekleştirdik.  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta yaşanan depremin ardından depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalıştık. Şubat ve Mart ayında 120 depremzedemizin hem kontrollerini hem de tedavilerini gerçekleştirdik.” dedi.

ONKOLOJİ HASTALARI, SICAKLARA DİKKAT!
Onkoloji hastalarını sıcaklara karşı uyaran Doç. Dr. Beypınar, “Onkoloji hastalarımızın özellikle yaz aylarında sıcaktan korunmalarını, günün belirli saatlerinde dışarıya çıkmamalarını tavsiye ediyorum. Hastalarımızdan hekim olarak bir ricam da kontrollerini zamanında yaptırmaları ve tedavilerini aksatmamalarıdır.” ifadelerine yer verdi.