Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık

 Alanya Haber giriş: 11 Mart 2019, Pazartesi 12:38, Güncelleme: 3 yıl önce
Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık
Abone ol

Demirtaş Mahallesi’nde Yenidamlar Köprüsü’nün 2010 yılında yaşanan sel felaketinden zarar görmesi sonrası yapılan yeni köprü görkemli bir törenle açıldı.  Açılış töreni Cumhur İttifakı'nın gövde gösterisine dönüştü.. Törende konuşan başkan adayı Adem Murat Yücel, 'Ha yıkıldı ha yıkılacak.. deniliyordu. Siz istediniz biz yaptık' ifadelerini kullandı.

Yıkılması en meselesi olan Yenidamlar Köprüsü, Bir facia yaşanmadan yeniden yapıldı. Çok sayıda mahalleyi birbirine bağlayan köprü 2010 yılında zarar gördüğü selin ardından tam 10 yıl sonra yenilendi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Demirtaş halkına verdiği sözlerinden biri olan köprünün açılışına binlerce vatandaş katıldı. Açılışa Başkan Yücel'in yanı sıra, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Demirağ, MHP belediye meclis üyüsi adayları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Saygı duruşunda bulunup ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Yücel'in projeleri sinevizyon gösterisiyle izletildi.

Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık
Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık

MHP İLÇE BAŞKANI TÜRKDOĞAN'DA AÇILIŞTA KONUŞTU

Açılış töreninde söz hakkı tanınan MHP İlçe Başkanı Türkdoğan, "5 yıldır hizmetleriyle gurur duyduğumuz belediye başkanımız sayın Adem Murat Yücel'in Alanya’mızın 102 mahallesine yaptığı hizmetler gibi Demirtaş'a da yaptığı hizmetler var. İşte Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi gerçekten çok güzel bir eser oldu. Yine Yenidamlar Köprüsü'nün açılışı, MHP'nin üretten belediyecilik anlayışıyla halka hizmeti hakka hizmet sayan sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel beye ve MHP'ye nasip oldu. Seçimlere Antalya'nın 19 ilçesi ve büyükşehirde Cumhur İttifakı adayları ile giriyoruz. Alanya'da da Cumhur İttifakı Adayı Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel'dir. İnşallah önümüzdeki 5 yılda sayın belediye başkanımız Adem Murat Yücel bey çok daha güzel hizmetleri Demirtaş'a ve Alanya'nın her mahallesine getirecek. Bundan hiç şüphemiz yok. Alanya'da Yücel'i Antalya'da Türel'i sandıktan güçlü çıkarmak hepimizin boynumuzun borcudur. Bu güze hizmetlerin devam etmesi, daha da artması için, ülkemizin ve milletimizin bekası için, 'Cumhur İttifakı, millet aklı, geleceğin teminatı' diyor ve Adem başkanımıza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum" dedi.

“BÖLGEMİZE ÇAĞ ATLATTIK”

Kürsüye çıkan Cumhur İttifakı adayı Adem Murat Yücel, "Sizlerin desteği ve sevgisi olmasa, benim ve ekibimin arkasında bir kale gibi durmasaydınız biz bu hizmetleri yapamazdık. Sizler 2014 seçimlerinde yanımızdaydınız, bizi Büyük Alanya’nın başkanlığına taşıdınız. Alanya’ya ve bölgemize hep birlikte çağ atlattık. 5 yıl aradan sona yeniden sevginizle desteğinizle yan yana, omuz omuza, gönül gönüleyiz. Öncelikle desteğiniz için, güveniniz için, sevginiz için, kardeşliğiniz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partili teşkilatlarımızla, vizyoner ve güçlü ekibimizle, 82 projemizle ve siz gönül dostlarımızla yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. Bu güzel birliktelik için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz. Sağolun varolun" dedi.

Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık
Yenidamlar Köprüsü Açıldı: Siz İstediniz Biz Yaptık

“SİZ İSTEDİNİZ BİZ YAPTIK”

Yücel, "Demirtaş Köprüsü’nün açılışını sizlerle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıllardır “ha yıkıldı yıkılacak” denilen, herkesin üzerinden korkarak geçtiği, bir türlü yapılamayan bu köprüyü hizmete açmak hamdolsun ki bizlere nasip oldu. Siz istediniz biz yaptık. Aliefendi, İspatlı, İshaklı, Seki ve Kargıcak Mahallelerimizle birlikte 22 kırsal mahallemizin hizmetine sunduğumuz Demirtaş Köprümüz, Alanya’mıza, bölgemize ve Demirtaş halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Bizim için esas olan gönülden gönüle köprüler kurabilmektir. Bizler, sizlerin sevgisini, rızasını, muhabbetini kazanabildiysek, sizlerin gönlünüzde yer edinebildiysek ancak o zaman kendimizi sizlere hizmet etmiş sayarız. Biz, sizlerin hayır duaları ile sevgisi ile bu günlere geldik. İnşallah yine sizlerin destek ve teveccühleri ile Alanyamıza, 102 mahallemize ve Demirtaş halkımıza en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

“SÖZÜMÜZÜ YERİNE GETİRDİK”

Yapılan yatırımlara vurgu yapan Başkan Yücel, "Eşit ve adaletli şekilde hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimizde, 'Merkez’de ne varsa, kırsal mahallelerimizde de aynısı olacak' demiştik. İşte bugün bu sözümüzü bir kez daha yerine getiriyoruz. Artık, sözlerle vaatlerle değil; bitirdiğimiz işlerle, ortaya koyduğumuz eserlerle karşınızdayız. İşte Kültür Merkezimiz, İşte Demirtaş Hayvan Barınağımız, İşte Sedre Av Köşkümüz ve İşte Demirtaş Köprümüz. Bölgemize kazandırdığımız eserlerden biri de, Çamlıca Mahallemizde inşaatı devam eden çok amaçlı salon projemizdir. Çamlıca Sosyal Tesisimiz tamamlandığında muhtarlık ofisinden, doktor odasına, düğün salonuna kadar ihtiyaç duyulan her şey çamlıca ve civar bölgelerde yaşayan kardeşlerimizin hizmetinde olacak. Şimdiden bölgemize ve Çamlıca halkımıza hayırlı uğurlu olsun. Alanya merkezde, mahallelerimizde ve tüm yaylalarımızda başlattığımız asfalt seferberliği ile vatandaşlarımızın huzurla, güvenle kullandığı modern, kaliteli ve Avrupa standartlarında yollar kazandırdık. Kırsal bölgelerimizde birçok yer, Cumhuriyet tarihinden bu yana alamadığı yatırımları ve hizmetleri bizim dönemimizde aldı. Merkez, batı ve doğu mahallemizin sadece yaylalarına toplam 160 km asfalt yaparak tarihi bir rekor kırdık. Sizde görüyorsunuz; artık yayla yollarımız bile, genişliğiyle asfaltıyla konforuyla şehir merkezindeki yollar gibi dört dörtlük. Demirtaş Kültür Merkezi’nin açılışında sizlere verdiğimiz sözü unutmadık. Geçtiğimiz yaz Taşatan’dan Demirtaş’a kadar tüm yayla yollarını asfaltlayarak sizlere verdiğimiz sözü tuttuk. Artık, “Taşatan’dan çıkan bir vatandaşımız, aracının tekerine toprağı değdirmeden Gören, Samsa, Köprübaşı, Gömürgen, Kadıyakası, Gökbel, Sarımut, Dikmetaş, Söğüt, Tokar, Kaş ve Koçdavut yolundan Demirtaş’a iniyor. Biz verdiğimiz sözü tutarız. Demirtaş ve bölgemize yapacaklarımız daha bitmedi. İnşallah Demirtaş’a kazandırdığımız Kültür Merkezi’nin aynısını Kargıcak, Mahmutlar, Konaklı ve İncekum, halkımız için de yapacağız. Konaklı ve İncekum’un temelini attık. Mahmutlar ve Kargıcak’ın ise; projesi hazır. Gelecek dönemin ilk aylarında temelini atacağız. Şimdiden Kargıcak, Mahmutlar, İncekum ve Konaklı halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Kaynak: Alanya Yenidamlar Köprüsü açıldı