Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' gibi tesis

 Alanya Haber giriş: 21 Kasım 2019, Perşembe 22:46, Güncelleme: 2 yıl önce
Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' gibi tesis
Abone ol

Dünya kenti, turizm cenneti Alanya'da olası doğa katliamı, turizm ve bölgesel tarıma vereceği zarar nedeniyle başta Alanya ve Akdeniz genelinde siyasilerin, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların tepkilerine neden olan Aytemiz Akaryakıt A.Ş'nin dolum tesisi hakkında skandal bir gelişme yaşandı..

Alanya'nın doğusunda bulunan Aytemiz Akaryakıt A.Ş'nin dolum tesisinin büyütülme kararı ile ilgili ÇED Raporu olumlu çıktı. 

Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' Tesisi
Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' Tesisi

CHP, İYİ Parti ve MHP Alanya İlçe teşkilatları ve tüm sivil toplum kuruluşları skandal karara tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak ÇED raporuna ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Haftalık 160.000 ton akaryakıt Alanya'dan gidecek. (Alanya ve Gazipaşa'nın bir yıllık akaryakıt ihtiyacı yaklaşık olarak 90.000 ton).Bu akaryakıt tüm Akdeniz ve İç Anadolu bölgesine her yıl yüzlerce tankerle Alanya'dan dağılacak.

Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' Tesisi
Turizm Cenneti Alanya'ya 'Cehennem' Tesisi

Alanya'daki turizmi ve tarımı düşünmeyen gözünü para bürümüş, Alanya turizm ve tarımına göz göre göre ihanet eden bazı kişiler bu olaya ses çıkarmıyorlar. Bu tankerlerin patlaması veya sızıntı yaşanması durumunda bu kişiler de su yüzüne çıkacaklardır. Konuyla ilgili görüş bildirmesi gereken Alanya Belediyesi ve diğer kurumların, Alanya'ya kara bir leke bırakacak olan bu olaya, olumsuz yaklaşmaları ve tepki göstermeleri tek temennimizdir. Biz dün olduğu gibi bugünde Alanya için çalışmaya devam edeceğiz ve bu raporu olumlu çıkaranlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz." (Nazmi Zavlak)